Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a portugál szak az ELTE-n?

Milyen a portugál szak az ELTE-n?

Figyelt kérdés
Illetve a holland szak a KRE-n? E két szak között vacillálok, mindkettő egyformán vonz, tapasztalatoknak örülnék. Egyébként másoddiploma lenne.

2022. márc. 8. 15:01
A kérdező szavazást indított:
ELTE portugál szak
KRE néderlandisztika
7 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Ha már portugálban gondolkodsz akkor lehet egy spanyol ésszerűbb döntés lenne - gondolom annak is kéne lennie -.


Csak azért is mert sokkal többen beszélik azt a nyelvet, mégis hasonlít a portugálhoz.

2022. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tanultál angolt és/vagy angolt, akkor a holland könnyen fog menni. E két nyelv keveréke nagyjából.
2022. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hollandot akkor ajánlom, ha jól megy a német és az angol is, mert úgy nagyon jól rá lehet érezni. Ahogy az elöttem lévő is írta, a két nyelv keveréke kb. A portugál pedig a spanyol és az olasz szerelem gyermeke, de főleg a spanyolé:) Ez egy latin nyelv, a latin is kötelező mellette asszem 2 félévig. Attól függ mi volt a második nyelved, én azt választanám amihez közelebb vagy most.
2022. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha mégse tudnál választani, akkor menj portugál-holland tanárira. Így kétszer olyan jól jársz:) Az órák nagyrésze fedi egymást a sima nyelvszakosokkal, csak tanulsz még pszichológiát is.
2022. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!