Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gázszerelő vagy villanyszerelő...

Gázszerelő vagy villanyszerelő? Melyik szakma keresettebb? Itthon, esetleg külföldön melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 11. osztályba járok. Érettségi után szakmát szeretnék tanulni. Ezen a kettő szakmán gondolkodtam mivel főleg ezek tetszenek, de nem tudom eldönteni hogy melyiket válasszam. Milyen előnyökkel, illetve hátrányokkal rendelkeznek?

2022. márc. 15. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Gázszerelőként apám ebben az országban, ... óh, ha tudnád milyen karriereket be lehet futni.
2022. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Villanyszerelő inkább.
2022. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Igazság szerint általános tapasztalataim szerint (ez 1 év víz-gáz-fűtés szerelés Magyarországon ), fiatalként az építőiparban, szakmával elég könnyen el lehet helyezkedni, mert nincs ember. Mielőtt kimehetnél külföldre itthon kellene elsajátítanod a szakma alapjait, mert külföldön már elvárják, hogy önállóan és szépen dolgozz. A gáz szerelésnél nagyokat lehet cumizni az átadásnál mert az ellenőrök igényei területenként eltérhetnek mit és hogyan kér(persze vannak általánosságok pl.: a gáz csövet sárgára kell festeni, lánggal kell heggeszteni stb.) És akkor vannak a rajtad kívül álló dolgok amikor a tervező mérnökök nem egyeztetnek a többi szakipar tervezőivel és akkor aztán nagy a káosz. Villanyszerelésről nem tudok annyira nyilatkozni mert nem voltam benne. A pénz része meg tőled függ igazából (vállalkozás/alkalmazott). Ha jól csinálod, értesz hozzá akkor már nagy baj nem lehet. Meg amit Én észre veszek így korunkbelieken (21 vagyok), hogy nagyon sokan igyekeznek főleg irodai munka felé orientálódni és a (jó)szakemberek elfognak fogyni.
2022. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

Nem akarom leszólni a gázszerelőket, de a villanyszerelés szerintem összetettebb folyamat, főleg ipari környezetben, elosztószekrények, villamos gépek, stb.

Emiatt egy villanyszerelőnek többet is kell tanulnia mint egy gázszerelőnek. Valamint igazi villanyszerelővé, csak 3-5 év gyakorlat után válasz, ennyi leigazolt gyakorlati idő kell, hogy pl. regisztrált villanyszerelő lehess, vagy megcsinálhass VBF meg egyéb szakvizsgákat.

2022. márc. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom de felénk nagyon rákaptak erre a villanyszerelő szakmára, én meg merem kockáztatni talán már túl sok is a villanyszerelő, pláne hogy gyorstalpalón le lehet még mindig tenni. Sokan ahogy kézhez kapják a bizonyitványt már egyből vállalkozók, felhigult nagyon ez a szakma. Én gázszerelőnek mennék, a legjobb ha megvan mellé az épületgépész is akkor szerelhetsz még több mindent. Az épitőipar meg ilyen árak mellett nem sokáig fog kitartani de ne legyen igazam, már lecsengőben van ennek az aranykorszaka.
2022. márc. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!