Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villanyszerelő Okj második...

Villanyszerelő Okj második szakmának? Megéri? Vagy milyen szakmát ajánlanátok 2018-ban elkezdeni?

Figyelt kérdés
Üdv azt szeretném kérdezni, hogy megéri-e 2018-ban elkezdeni egy villanyszerelő okj tanfolyamot? Érettségim+egy technikusim van amivel kitörölhetem,ezért egy piacképes szakmát szeretnék elvégezni, a villanyszerelőt írták a legtöbben, de valaki írta hogy csak pár évig lesz ilyen felkapott,amíg az építőipar is virágzik. Hosszútávra megéri elvégezni itthonra? Vagy csak külföldre? Ha nem akkor tudnátok ajánlani szakmákat amivel lehet kezdeni valamit a késöbbiekben? 20f

2018. febr. 4. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Már 21 éves vagy...

Szerinted... de teljesen komolyan kérdezem, szerinted az emberek csak pár évig fognak villanyt használni?


Vagy meg az építőipar egy picit visszaesik az addig felépült házakban nem lesznek hibák vagy mégis mire gondolsz?


Már az építőipar fellendülése előtt is erős hiány volt megfelelő tudású szakemberekből, szóval megéri elkezdeni. Rengeteg benne a potenciál.

Még 5000 év múlva is kellenek majd a villanyszerelők..

2018. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,értem amit írtál,csak mivel ez a második szakmám lesz nem akarok mellényúlni,jó lenne ha hosszútávon megtudnék belőle élni. Már 5 évet tanultam a mostani szakközépbe ahová járok, de kb. 4-edik félév felé tudatosult bennem, hogy amit tanulok azzal nem fogok tudni elhelyezkedni ott ahol élek meg pláne. Egyébként köszi a gyors választ, még nézek pár szakmát ami érdekelhet,körbekérdezgetek hogy mit lenne a legérdemesebb ami tetszene is és érdekelne.
2018. febr. 4. 10:34
 3/7 anonim ***** válasza:
A villanyszerelő szakmával jól jársz. Ha megnézed az "Állást kínál" hirdetéseket, mindig nagy a kereslet a villanyszerelőkre. Meg dolgozhatsz vele külföldön is. Valamint vállalkozóként is csinálhatod. Nem túlzás azt mondani hogy a villanyszerelőkre nem csökkenni fog a kereslet hanem nőni.
2018. febr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazából lényegtelen mit végez az ember, mert semmit se a suliba fog megtanulni, az meg most nem sokat számít hogy 3 év, 2, vagy 1 esetleg fél hónap, úgy se fogja az ember elsajátítani tökéletesen, csak ha már dolgozik benne, én most 5 hónapos festő tanfolyamon vagyok, ami kb arra lesz jó hogy a lakást magamnak megcsináljam, vagy ha már jól belejövök és lesz kocsi is idővel max maszekolni, mert ennyi idővel, és mellesleg nem sok gyakorlattal nem is nagyon alkalmaznának, max segédnek, vagy az ország istenháta mögött kitudja hol, külföldre meg nem tervezek menni, se másnak az "alattvalója" lenni, szóval én építőipari szakmáktól tovább állva maradok az informatikánál meg a sofőrkötésnél, mert oda több kereslet lesz, akár van gyakorlatod benne, akár nincs, amúgy a villanyszerelő se rossz szakma, de kb hasonló helyzetű mint a festő szerintem, amúgy dönts úgy ahogy jónak látod, ha szeretnéd csináld meg azon ne múljon, ha meg nem jön be tovább állsz.
2018. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*sofőrködésnél
2018. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az informatika egyáltalán nem érdekel,sofőrködni nem szeretnék mert kevés lenne a szabadidőm meg rosszakat hallottam róla,eddig a villanyszerelő a legszimpatikusabb,azon is gondolkodtam hogy elvégezném és amíg pár év tapasztalatot szerzek,kimenni külföldre. Közben egy kb középszintre megtanulnék németül is :) köszi a válaszokat, még jöhetnek tippek nyitott vagyok mindenre :D
2018. febr. 5. 19:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a festő elég jó szakma,igaz dolgozni kell de elég rendesen lehet keresni vele akár belföldön is,csak mint elég sok helyen itt is sokat számít az ismerettség,anélkül elég nehéz elindulni :/
2018. febr. 5. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!