Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE Turizmus és vendéglátás...

PTE Turizmus és vendéglátás szakra milyen nehéz bekerülni, milyen eredmények kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Nem annyit szeretnék válasznak hogy, nem nehéz, mert ez konkrétan nem válasz.

Angol emelt érettségit teszek, és egy német alapfokot szeretnék még a nyáron/érettségi előtt.

Hogy kéne hogy sikerüljenek az érettségitárgyak hogy felvegyenek?


2022. márc. 16. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
FELVI. HU----- ponthatárok
2022. márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen rájöttem arra is hogy van... :D

"Hogy kéne hogy sikerüljenek az érettségitárgyak hogy felvegyenek?,,

hány %-osnak kéne lenniük? xd

2022. márc. 16. 20:37
 3/5 anonim ***** válasza:
A pontkalkulátor azért van, hogy használd.
2022. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a bizonyítványom kb. kitűnő volt, érettségi pedig:

- magyar 89%

- angol emelt 91%

- történelem 75%

- matek 70%

- informatika 80%


400 pontom lett. Nem turizmusra mentem, hanem gazdálkodás és menedzsmentre. De épphogy csak felvettek, mert ugye 400 pont volt a ponthatár, és nekem épp 400 lett. :D Azt hiszem turizmusra is tavaly 400 kellett, nem? Nem is tudom. Mindenesetre nekem ilyen érettségikkel lett 400 pontom. Amúgy én először 2 tantárgyból akartam emeltezni, végén lett 1, és úgy voltam vele, hogy megpróbálok államira bejutni, ha nem megy, akkor meg megyek önköltségesre. Nyilván a biztos bejutáshoz kellett volna még egy emelt vagy még egy nyelvvizsga pluszba, ez így nagyon a szerencsén múlott. Ha garantáltan be akarsz kerülni, akkor azért az enyémnél igyekezz jobbat írni.

2022. márc. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyit sem tudsz kiszámolni, akkor nem neked való.
2022. márc. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!