Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanároknak miért nem jár...

A tanároknak miért nem jár doktori cím?

Figyelt kérdés
A jogászoknak jár, az orvosoknak jár, a tanároknak nem. Pedig ez a három “ősi” diszciplína. Hogy van ez akkor?

2022. márc. 18. 01:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Bölcsészetért miért járna? Ha ír egy doktorit megkapja. Amúgy meg nem nagy művészet elvégezni egy tanárszakot.
2022. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%
Azért, mert "így alakult". Hozzáteszem, hogy az a doktori, amit a diploma mellé adnak, csak a személyi igazolványban mutat jól (pl. Németországbanel sem ismerik). Ha valaki tudományos munkát végez, akkor a PhD a belépő, attól függetlenül, hogy van-e magyar szokásjog szerint doktori címe a diplomával.
2022. márc. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

A lengősibbet kihagytad! 😜


Adjunk nekik is! 😂🤣

2022. márc. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1-es: ezzel vitatkoznék.

“Ír egy doktorit”. Ja, doktorit csak úgy ír az ember, nem kutat hozzá, nem végez el +4 évet stb…

2022. márc. 18. 08:21
 5/20 anonim ***** válasza:
57%
Az a doktori, amit az orvosok és jogászok automatikusan kapnak, voltaképpen csak arra jó, hogy a sznob emberek a nevük elé írhassák. Csak annyit jelent, hogy letette a vizsgáit, de semiféle tudományos teljesítmény nincs mögötte. Ahhoz nekik is PhD-t kell csinálniuk. Ezt mindenki tudja, aki egy kicsit is tájékozott. Úgyhogy az a vita, hogy ezt a névleges, diplomával együtt járó automatikus doktorit ki kapja vagy ki ne kapja meg, voltaképpen sznobok üres vitája. Körülbelül olyan, mint az, amikor a parlamentben arról vitáznak, hogy a Magyar Érdemrend tisztikeresztjén milyen színű legyen a zománc.
2022. márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ezzel nem értek egyet. Hiába formalitás, mégiscsak egy elismerés . Oké, hogy az orvosok megkapják, de a jogászok minek?
2022. márc. 18. 08:46
 7/20 anonim ***** válasza:
67%
#1: Próbáld elvégezni az ELTE-n a matematika-fizika tanárszakot, s utána mondd, hogy "nem nagy művészet". Amikor annak idején én jártam az ELTE-re, a beiratkozók legalább harmada lemorzsolódott. A csoportomban 14-en kezdtünk, kilencen végeztünk. Pedig egyáltalán nem volt könnyű már bekerülni sem.
2022. márc. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
Senki sem mondta, hogy ez igazságos (orvos vagyok, most másoddiplomaként matek alapszakot végzek, és állítom, hogy keményebb, mint az orvosi volt). Csak azt írtam, hogy "így alakult", nem azt, hogy ez következetes, logikus vagy fair play lenne. Tényleg vedd figyelembe viszont, hogy doktori címből többféle van, és amit az orvosok/jogászok kapnak a diploma mellé, az gyakorlatilag dekoráció. Nemzetközi szinten nagyjából a PhD a belépő a tudományos világba.
2022. márc. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Éppen tanár szak után csinálom a történész PhD-t, csupán ezért merült fel bennem a kérdés. Valószínű ha egyszer végre sikerül is a doktori (amit egyre kevésbé hiszek, mert a kutatásomnak nagyon betett a COVID), akkor sem venném fel a Dr. előtagot.
2022. márc. 18. 09:14
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

Joghallgató vagyok.


Annyiszor leverik rajtunk, hogy "minek" meg "miért", pedig erről a ma hallgatója aztán végképp nem tehet. Egyébként ha az ember csak a dr. miatt választ egy szakot, az nem jogra, hanem az NKE államtudományi szakára megy.


#6

Egyébként miért sajnálod a jogászoktól? A semmit nem érő, valóban csak a gmail címe beírható vacak dr-t?


#Bárkinek aki kételkedik

Gyertek az eltére és tegyétek le a római jog vizsgát, aztán a polgári perrendtartás és a pénzügyi jog szigorlatokat. Görbülne az a száj lefelé! Ennyi a "ki érdemli meg" kérdésről.


Ettől független mindenki művelje a saját tudományát, én pedagógus családból jövök, első kézből látom, hogy baromira nem könnyű és mekkora megbecsülés járna a tanároknak és minden pedagógusnak!

2022. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!