Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szent-Györgyi Albert (Bp....

A Szent-Györgyi Albert (Bp. IX.) vagy a Kosztolányi Dezső Gimnázium (Bp. I.) a jobb? Milyenek a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nyolcosztályos képzés, negyedikes gyerek. Nem tud dönteni. Az első helyen lévő álomgimi nem jött össze sajnos, ez a két középiskola játszik. 2. a SZGYA, 3. a Kosztolányi. Változtassunk a sorrenden? Milyen személyes tapasztalataitok vannak az említett sulikkal kapcsolatban: közösség, oktatás (főleg nyelvoktatás) színvonala, vannak-e viselkedésproblémás tanulók?

2022. márc. 18. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A Szent-Györgyibe járnak rokon gyerekek, semmi gond nincs vele. Másikat nem ismerem.
2022. márc. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyolcosztályos, négyosztályos vagy az általános iskolai része? Milyen nyelveket tanulnak?
2022. márc. 18. 08:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az SZGYA-ba jártam, igaz 2018-ban érettségiztem és csak a gimivel kapcsolatban van tapasztalatom. Én imádtam. Főleg a nyelvek és a magyar az én profilom (joghallgató vagyok), de földrajz-töri faktokat vettem fel, mert olyan szakokat is jelöltem. A nyelvoktatás szerintem kimagasló: angolból erős, mindenkinek lett legalább B2 nyelvvizsgája (sokan C1), emelt érettségije. Én négy év alatt megtanultam úgy németül, hogy érettségi évében letettem a Goethe Institut nyelvvizsgáját. Mivel tettem előrehozott érettségit angolból és lett felsőfokúm, ezért leadhattam az angolt és vehettem fel 3. nyelvet és az oroszt választottam. Két év alatt heti két órában mondjuk csodát nem vártam, de társalgási szinten nagyon jól boldogulok azóta is, meg erős alapot adott, hogy folytatni tudjam.


Emellett van francia, latin és olasz meg japán oktatás is. És a legjobb, mikor én odajártam, akkor rengeteg csereút meg tanulmányi út lehetőség volt. Kb. csak költőpénzzel voltam 2x2 hetet Hollandiában, jártam 9-9 napot Törökországban és Lengyelországban EPAS program keretén belül, ahol szerintem többet tanultam, mint bármikor a gimi alatt.


A közösség jó, csomó programlehetőség van, többféle nyári tábor, ottalvós sportéjszaka, papír-petpalackgyűjtős zöld hét, meg tematikus programok, ahol az osztályok szabadnapokat nyerhetnek. Van rengeteg szakkör (ének, tánc, rajz, biológia, nyelvek stb.).


Viselkedésproblémás gyerekkel én nem találkoztam. Nyilván egy 1000+ fős iskolában biztos akad, viszont az iskolában nincs az a "gyűjtő" jelleg, szóval abszolút a jól neveltek helye (már most bocsánat, de szerintem mindenki érti).


Ettől függetlenül a másik is biztos jó iskola. De én anno felvételikor bementem nyílt napon a Szegyába és éreztem, hogy "igeeen" ez az én helyem. Egyébként nincs az a versenyistálló jelleg, inkább erős középmezőny. Nekem ez pont tetszett. Az egész osztályom leérettségizett és mindenki továbbtanult. (Nekem matek 76, magyar 98, földrajz 95 lett középszinten töri 84 és német 95 emelt szinten)

2022. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ! A nyelvoktatás eléggé fontos nekünk, örülök, hogy ebben kifejezetten jó az iskola. :)
2022. márc. 18. 09:41
 5/6 anonim ***** válasza:
A Szent-Györgyit senkinek sem ajanlom, nagyon átszervezték, nagyon elrontották ami addig jól működött. Mi megbántuk, hogy végül odamentünk.
2023. ápr. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5 Én voltam a hosszú válaszoló. Pont a napokban találkoztam a volt tanárom lányával és beszélgettünk. Ő is mondta, hogy az új igazgató több mint inkompetens és nagy bajok vannak. Most, hogy így állnak a dolgok lehet már én sem ajánlanám, de én 13-18 között jártam oda és minden amit leírtam az úgy igaz. Sajnálom, hogy sikerült lezülleszteni egy nagyon jó kis szellemi műhelyet.
2023. ápr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!