Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent-Györgyi Albert Középisko...

Szent-Györgyi Albert Középiskola Kecskemét. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Pár kérdésem lenne csak.

Kb. hány ponttól és milyen átlagtól vesznek fel ide tanulókat?

Én nagyon szeretnék ide járni. Az átlagom 4,33 és egyértelműen a humán tantárgyakban vagyok kiemelkedő inkább. Van olyan akinek van az iskoláról személyes tapasztalata? Nagyon megköszönném a válaszokat!! :)


2012. jan. 20. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! 4,33-mall tuti felvesznek. Én a kollégiumban dolgozom a suliról nem tudok sokat most mondani. DE ha humános vagy akkor nem ez a pálya... vagy azt érted humán alatt,ohgy érdekel az ember? Mert a biosz, kémia az reál.
2012. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát biosz, kémia is megy nagyjából, nincs velük gond. És én eleve humán szakra szeretnék menni.

Még annyi kérdésem lenne, hogy egy 60-70 pont közötti felvételi rossz? :S Mert ugye ma írtam és annyira kiemelkedően nem lett jó, de szerintem azért rossz se. Úgy számoltam hogy 60 biztos, hogy megvan, de 70-nél több szerintem biztos hogy nem. Kb. így xDD Ez rossznak számít? :/

2012. jan. 21. 14:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen humán szakra? Mert ez eü merőben reálos.
2012. jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát HUMÁN szakra :D (Humán szakközépiskolai képzés) Nem egészségügy, csak érettségit ad, de utána ha akarok továbbtanulhatok egészségügyet a suliban.
2012. febr. 4. 14:07
 5/11 anonim ***** válasza:
ez lényegében a régi eüszakközép... amit mondasz. Gyere el és találkozunk ha kollégista leszel:)
2012. febr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Van kéttannyelvú oszály és szo-áp oszály is. smia nincs...
2012. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Komolyan kérdezem, kik irkálnak ide? Akik járnak vagy jártak oda valaha egyáltalán?

Én ott érettségiztem, és szerintem világos, hogy mi érdekli a kérdezőt. Igenis van humán osztály. A Szent-Györgyiben nem tanul mindenki egészségügyisnek. Már a neve sem az, hogy "Egészségügyi Szakközépiskola", hanem Szent-Györgyi Albert Középiskola. Pontosabban minden évfolyamban csak egy osztály van, akiket ápolónak képeznek, a másik kettő sima humán osztály, vagy ezzel a néven emlegetik, vagy még világbankinak szokták nevezni, mert onnan kapja a támogatást a működéséhez, vagy valami ilyesmit magyaráztak nekem.

Szóval a lényeg az, kedves kérdező, hogy ha van valami ami távol áll tőlem, az az egészségügy, én ott nem is tanultam azt, neked sem kell, ha csak az a célod, hogy leérettségizz.

Sima osztályban kezdtek, majd második év végén (legalább is anno még nekünk így volt) választhatsz hogy harmadiktól milyen vonalon akarsz tovább menni, van egy eü és egy humán csoport. Én anno a humánba jártam, ami azt takarta, hogy voltak ilyen plusz tárgyaink, hogy pszichológia, társadalomismeret, mentálhigiéné (ami olyan mint a pszichológia) és tanultunk még kommunikációt. Nekem nagyon jó volt, mert pl pszichológiából egy nagyon kedves és jó tanárnőnk volt, és olyan szinten megtanultuk nála az anyagot, hogy a mai napig haszonsítani tudom az életemben.

Aztán leérettségiztem, mentem tovább egyetemre, és ennyi.

2012. nov. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A humán szakközépiskolai képzés 1993-ban indult tantestületünknek a Világbank által finanszírozott humán szakközépiskolai program kidolgozásában végzett aktív fejlesztő munkájának köszönhetően.


A humán szakközépiskolai képzés alapját a Nemzeti Alaptanterv (NAT) követelményei adják. A NAT követelményrendszere alapján készült helyi oktatási programjaink átfogóan tartalmazzák azokat az ismereteket, és készségeket, amelyek a NAT által minden tanuló számára előírt műveltségtartalom érvényesüléséhez, intézményegységünk nevelési, oktatási céljainak megvalósulásához szükségesek.


A szakmai orientáció és szakmacsoportos alapozó elméleti oktatás intézményegységünkben elsősorban az egészségügyi és szociális szakmacsoportokhoz tartozó szakterületekre készíti fel tanulóinkat.


A képzés célja, hogy tanulóink

– sajátítsák el a NAT-ban szereplő kulcskompetenciákat,

– fejlődjön személyiségük,

– rendelkezzenek általános és szakmai műveltséggel,

– sikeresen készüljenek fel az érettségi vizsgára.


A képzés szerkezete:


9. és 10. tanév: közismereti képzés és szakmai orientáció

A szakmai orientáció a tanulók pályaválasztását segíti, lehetővé teszi a humán szakterületen a tapasztalatszerzést és a tevékenységformák megismerését.


11. és 12. tanév: közismereti képzés és szakmai alapozás, választás szerint egészségügyi vagy szociális területen.

A szakmacsoportos alapozó oktatás lehetőséget nyújt a kiválasztott szakmacsoport szakmai elméleti ismereteinek elsajátítására, a készségek, képességek fejlesztésére, az érettségi vizsgára való felkészülésre, a pályaválasztás, illetve szakirányú felsőfokú továbbtanulás előkészítésére és az érettségi utáni szakképzés megalapozására.


Két tanítási nyelvű képzés: a képzés 5 éves. az első évben a célnyelvet (angol nyelv) nagy óraszámban tanulják a tanulók – mintegy nyelvi előkészítésként. Ezt követően legalább három tantárgyat tanulnak célnyelven. A képzés célja az idegen nyelvtudás hatékony fejlesztése. Az érettségi vizsgán megfelelő teljesítmény elérése esetén felsőfokú komplex típusú államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű bizonyítványt kap a vizsgázó.


Sportosztály: a sport iránt elkötelezett, tehetséges fiatalok kerülhetnek ebbe az osztályba. A tanítási-tanulási időt úgy szervezzük, hogy lehetőségük legyen aktívan edzeni. Így a tanulóknak fontos az egyéni tanulás hatékonysága, a jó időbeosztás. A sport fejleszti figyelmüket, akaraterejüket és fegyelmez.



NINCS világbanki osztály előző mikor érettségiztél?

2012. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom már,hanyas átlaggal kerültem be,de azt a tagozatot nagyon megbántam,amire jöttem.Mai ésszel öt éven keresztül gyűrném a németet,mint az állat és érettségi után tűnnék a bélbe.

Hogy ha semmilyen affinitásod nincs egyik természettudományos tantárgyhoz és nem is akarsz kezdeni vele szakmai szinten semmit,ne gyere ide,mert meg fogod utálni őket.

Akkor a legajánlatosabb jönni,ha ilyen Teréz anya típus vagy és mindenféleképp az egészségügyben akarsz elhelyezkedni,mert ha nem,semmi keresnivalód nincs itt.

Az én osztályközösségem az olyan,mint az egyik Bud Spencer film címe-Kincs,ami nincs-.Van 1-2 ember,aki szervezi a dolgokat,de inkább nem folyok bele a dolgokba,mert nem éri meg.Ha egy valamit sikerül leszervezned,azonnal Tőled várnak mindent,rosszabb esetben Téged szidnak.Tovább nem fényezem őket,de lezárom annyival,hogy én alig várom a szabadulásomat.

Remélem,Neked több szerencséd lesz és jó osztályközösséged lesz,bárhol is legyél!

2014. márc. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Milyen kéttan van ott?
2016. aug. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!