Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesten melyik a legjobb...

Budapesten melyik a legjobb magán/nemzetközi gimnázium?

Figyelt kérdés
Külföldi továbbtanulás szempontjából

2022. márc. 21. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
AISB
2022. márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, elfelejtettem írni, hogy bár nem Bp, Nagykovácsi.
2022. márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha valakinek lenne személyes tapasztalata vagy bármi hasonló, annak külön örülnék.
2022. márc. 22. 08:34
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Igaz személyes tapasztalatom nincs, de sokat olvastam a témában, így van valamennyi infóm.


Ha magánsuliról van szó,akkor érdemes elkülöníteni a sima fizetős magyar magániskolákat, a valamilyen pedagógiára épül magániskolákat és a nemzetközi iskolákat.


1. Kategória: Fizetős magyar magánsulik

Ide tartozik például a Xantus Budapesten. Ez a kategória nem a legjobb, ezeknél a suliknál van jobb ingyenes alternatíva is. Egy Fazekas, Eötvös, Madách, Városmajori, Trefort és társai szerintem még ingyenesen is többet nyújtanak a fizetős társaiknál. (pl a már említett Xantus..)


2.Kategória: Valamilyen pedagógiára alapuló magániskola

Ide tartozik például a Waldorf is. Nagyon megosztó a téma, sokan ellenzik, sokan mellette vannak. Véleményem szerint átlagos kategória. Művészeti vonalon hasznos lehet, innen is lehet továbbtanulni, bár a külföldi továbbtanulás nem annyira jellemző, ilyen célokkal nem a waldorfot ajánlom.


3.Kategória: Nemzetközi magánsulik

Ide tartozik a már említett AISB, a Brittanica és a Thomas Mann is. Ezek a sulik nem átlag pénztárcához valóak, de nagyon jók. Az ilyen iskolákból szinte mindenki külföldre megy továbbtanulni. Nem egyszerű bejutni, az AISB-be magyarként még nehezebb is,itt úgy tudom előny, ha többnyelvű családból származol. Az elit gyerekei közül is sokan ezekbe a sulikba járnak. Nagykövetek, cégtulajok, tényleg a felső rétegre kell gondolni. De tényleg kb garantált a külföldi továbbtanulás. Sokan a nemzetközi suli mellett is eljárnak a Milestoneba felkészítőre.


Szóval ha anyagi helyzeted megengedi én mindenképp nemzetközi sulit ajánlanék ha külföldre mennél továbbtanulni.

Ha a többmilliós tandíj gondot okoz, akkor nem magánsulit javaslok, hanem a pesti állami elit sulik egyikét, például a már feljebb említetteket.

2022. márc. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!