Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen hatásai lennének a...

Milyen hatásai lennének a magyar társadalomra, ha a magyar általános iskolákban kötelező meditációs órákat vezetnének be, illetve lenne-e egyáltalán megfigyelhető változás, jótékony hatása a társadalom egészére nézve?

Figyelt kérdés

2022. márc. 28. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Biztosan lenne pozitív hozama a dolognak, de ezeket az órákat ki tartaná meg? Mert ha 1000-ből 1 tanár van, aki ért ehhez, szerintem sokat mondok.
2022. márc. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
A meditáció nem tanári munka, ezt nem tudnák megcsinálni az iskolákban. Nincs kellő számú oktató, további plusz órákat kellene beiktatni, a tanterveket át kellene alakítani. Biztos vagyok benne, hogy nem menne a dolog.
2022. márc. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi hatása nem lenne - így is inkább csökkenteni kellene az óraszámot, nem növelni.
2022. márc. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki máshogy kezeli a stresszt, én személy szerint nem szeretek meditálni, nekem a futás az amikor ki el tudom picit engedni magamat.

Egyébként is szerintem a meditációhoz egyfajta érettségre van szükség ami az általános iskolások többségében nincsen meg

2022. márc. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Konfliktust váltana ki, az egyházak összefognának egymással azért, hogy megakadályozzák, hogy pogány kultuszokat kényszerítenek a gyerekekre, még azokra is, akik náluk tanulnak.
2022. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lenne pozitív hatása a társadalomra, ha tudnának meditálni. De ahhoz olyan helyszín kell, ahol rá tudnak hangolódni. Az iskola pont az ellenkezője. Meg ahogy az előző válaszoló írta, nem összeegyeztethető a társadalmi felépítéssel.
2022. ápr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én voltam gyerek, az alsós tanár agykontroll meditációt oktatott nekünk, nap elején és dolgozat elején elmondta a szokásos szövegét, mi meg vagy odafigyeltünk vagy nem, csak szundikáltunk.

Többiekkel is megbeszéltük hogy nem érdekes és uncsi a meditáció.

Ehhez belső akarat és igény kell, szerintem ebben a formában felesleges

2022. ápr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!