Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyar és az angol abc...

A magyar és az angol abc betűi között tényleg van különbség? Mármint az írottakra gondolok. Egyik könyvemben, ami 2004-es írja, hogy kisebb különbségek megfigyelhetők, főleg az írott nagybetűknél. Pl: az l betűt úgy írják mint a font jelét, stb.

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Igen, van kulonbseg. Nem csak a nagy betuknel, hanem a kezirasban is.


[link]

2011. jún. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De azt, mi kihagyjuk?
2011. jún. 29. 15:37
 3/13 A kérdező kommentje:

Mert, mi például a suliba simán magyar betűkkel írunk.

Angol különórán is ugyanígy van.

2011. jún. 29. 15:38
 4/13 anonim ***** válasza:
A szamok is elternek.
2011. jún. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

De a magyarul való írásuk elfogadott?

Vagy inkább tanuljam meg az angol kézírásos formát?

A számok miben különböznek? Mert ugye, ezt velünk nem tanították, így nem is nagyon vagyok jártas ebben. Mi magyarul írtuk kézírásos formában, kis és nagybetűket is. A nyomtatottak meg ugyanazok. Fogalmazás írásakor, melyiket kell akkor alkalmazni?

2011. jún. 29. 22:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom,sztem ha fontos lenne tudni,akkor úgy tanítanák a suliban.sztem:)
2011. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Várom a további kommenteket, akinek van a dologgal kapcsolatban észrevétele, nyugodtan leírhatja.
2011. júl. 1. 22:03
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én most fogok végezni angol szakon, de erről nem tanultam.

Egy régi nyelvkönyvben ismertetik az írott betűket is, némelyiket elég nehéz felismerni. Ez angolokkal való levelezéskor lehet hasznos. De ma már emailt ír az ember, szinte soha nem levelezik angolokkal írásban, postai levéllel.


Felsőfokú nyelvvizsgán sem kell az angol kézírást ismerni. De tényleg vannak különbségek a betűk között.


Igaz, a nyelvkönyv, amit említettem, már 50 éves is van, és pl. dédszüleim kézírása is elég érdekes, néha felismerhetetlen volt. Nem tudom, az angol írás azóta mennyit változott.

2011. júl. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor ezek szerint nyugodtan írhatom, úgy, ahogy tanultam. A fogalmazásokban, mint például az érettségin, meg a nyelvvizsgán is.
2011. júl. 2. 10:06
 10/13 anonim ***** válasza:

Abszolút. Még akár felsőfokú vagy Proficiency viszgán is.

Ha elvárnák, tanítani is kellene. De egyetemeken se tanítják.

2011. júl. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!