Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzeti Közszolgálati Egyetem-...

Kérlek segíts !!! kérdése:

Nemzeti Közszolgálati Egyetem- HHK-ra jár valaki?

Figyelt kérdés

Ha igen, tudnál mesélni róla kérlek?

-mi kell hogy bejussak

-nehéz e bekerülni

-meg van e szabva miből kéne emelt érettségizni

-ha sikerül elvégezni, mennyire tudom érvényesíteni?


Előre is köszönöm ha időt szánsz rám <3



2022. ápr. 5. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Nem hivatásos szakra járok, hanem a civil karra, de amit én tudok róla:


-mi kell hogy bejussak: Emelt szintű érettségi, nyelvvizsga (középfok), fizikai alkalmassági (futás, fekvőtámasz, ilyesmik).


-nehéz e bekerülni: A fizikai része a legnehezebb, amúgy a ponthatár nem magas. De a fizikai se teljesíthetetlen, ha az ember amúgy sportos, edzett.


-meg van e szabva miből kéne emelt érettségizni: Igen, de elég sok tárgyból lehet, nézd meg a linket.


-ha sikerül elvégezni, mennyire tudom érvényesíteni?: Honvédséghez mehetsz. Ott bértábla van, de viszonylag jó a tiszti fizetés, főleg, ha beszélsz 1-2 nyelvet is mellé.


Itt találod a szakokat, követelményeket: [link]


Ja igen, és a HHK az kicsit átfogó, több katonai szak van, illetve a biztonság- és védelempolitika, ami civil.

2022. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Előzőhöz egy kicsi kiegészítés. 1. a fizikai nem nehéz. Megfelelő edzéssel pár hónap alatt abszolválható. Az egészségügyi az amin kiszórják az emberek nagy részét. Nézz utána a kizáró okoknak ugyanis olyanok is szerepelnek köztük amit talán elsőre nem is gondolna az ember. 2. A diplomát úgy érvényesítheted hogy hadnagyként végzel, és a suli első napján aláírsz 8 (most szeptembertől 10) évet amit lekell húznod suli után vagy kikell fizetned a képzés árát(4-5 millió forint). A civil életben sok hasznát nem veszed.
2022. ápr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat <3
2022. ápr. 20. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!