Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik ez az utolsó...

Buksi1995 kérdése:

Hogyan működik ez az utolsó évben az iskolában?

Figyelt kérdés
Ugye 12.-ben érettségizünk. Nekem az lenne a kérdésem hogyha a tanár nem oszt ki tételeket akkor a témakörökre kell támaszkodnom? Vagy hogy fog működni ez az egész felkészülés? Én hallottam már olyat hogy valakik nem kaptak tételeket,csak elmondták hogy milyen feladat típusok lesznek,és ennyi. De akkor azok mi szerint készültek fel? Hogy működik ez?

2022. ápr. 10. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bontsuk ketté:

Emelt érettségi: itt nincsenek tételek, témakörök vannak, melyek fenn vannak a neten.

Középszínt: itt a tanárodnak meg kellene adnia a tételek címét, és azok fő pontjait. A tétel kidolgozása innentől a te feladatod. Persze a tanárok többsége van olyan jó fej és segítőkész, hogy egész, kidolgozott tételeket ad meg. De ez nem kötelessége. Csak hát, mindkét fél érdeke az lenne, hogy az érettségi jól sikerüljön.

2022. ápr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sadam87 ***** válasza:
100%

Tantárgyanként és szinttől függően változik, hogy tételcímet vagy témakört lehet/kell kiadni. A konkrét érettségi tételeket kiadni illegális.

Itt érhető el az aktuális érettségi időszak központi nyilvános anyagai:

[link]

A középszintű szóbeli tételeket a saját szaktanár állítja össze, így az azzal kapcsolatos nyilvános anyagokat ő adja ki.

2022. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden másban egyetértek, de a jól sikerült érettségi senkinek nem érdeke akkor, ha ebben ki is merül. Ha persze mögötte tudás is van, az más, akkor igaz.
2022. ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!