Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskolarendszerű OKJ-s képzésbe...

Iskolarendszerű OKJ-s képzésbe (tehát ingyenes) hogyan kerülhetek be ? Egyáltalán lehetséges, ha már nem járok iskolába, estin érettségiztem még idén. Hogyan működik ez ?

Figyelt kérdés

Ugye van a tanfolyami rendszerű fizetős, illetve az iskolarendszerű ami ingyenes.

(Azóta már változott ? Mármint 2021-ben fog, viszont már szeptemberben elkezdődött az oktatás, én nem jelentkeztem, és ugye februárban lehet legközelebb ebben a bizonyos "keresztféléves képzésre" jelentkezni)

Tehát így már változni fog a dolog. Vagy nem ? :D

Vagy mi fog változni?

Ezentúl csak iskolarendszerű lesz ? (Úgy emlékszem azt olvastam még régebben, tehát már nem lehet letenni pár hónap alatt, hanem több éves a képzés)


Az lenne a kérdésem, hogyha én februárban szeretnék jelentkezni egy képzésre, akkor mire kell, hogy számítsak ?


A 2db ingyenes képzés lehetősége megmarad gondolom, tehát ingyenesen megkezdhetem a tanulást ?

(Pl Cnc gépkezelő szakma ami érdekel)


Köszönöm szépen, hogy elolvastál!

Szép napot!



2020. okt. 21. 01:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Iskolarendszerű képzés esetén tanév van, nincsen keresztféléves képzés, ezek szeptemberben indulnak. Nyugodtan körbe tudsz nézni és telefonálni, simán lehet, hogy még tudsz csatlakozni a szeptemberben indult képzéshez.


Felsőoktatási szakképzés van, ami egyetemen, főiskolán van, ott van néhány keresztféléves képzés, de cnc nincs.


Az iskolarendszerű oktatás azt jelenti, hogy állami szakképzési centrumban végzed az oktatást, ingyenesen. Ebből is van nappali (25 éves korig) esti és levelező.

2020. okt. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!