Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz egyetemen a...

Mennyire nehéz egyetemen a számvitel?

Figyelt kérdés

Meg mennyire kell hozzá a matek?szóval ilyen deriválás, integrálás, bonyolultabb számítások vannak e ott?

Vagy elég ha rendesen, becsülettel megtanulom az anyagot és bejárok órákra? Így sikerülhet?

Ja még azt kifelejtettem, hogy tanultam már számvitelt középiskolában, ott nagyon jól ment.

Mert matekból elég rossz vagyok és, azért kérdezem, hogy várjak e még egy félévet, hátha jó lesz.

(BGE)



2022. ápr. 10. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magukon a számviteles kurzusokon a legbonyolultabb matematikai műveletek kimerülnek a törtekben, a százalékszámításban és a zárójel felbontásban. Ezek a kurzusok nem emiatt nehezek. Önmagában az órára járás nem elég, sokat kell gyakorolni.

Bár ezeken a kurzusokon nincs pl. deriválás, más tárgyakból ettől függetlenül fogsz találkozni magasabb szintű matekkal.

2022. ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak mert annyira mondják, hogy nagyon nehéz és nagyon kell a matek hozzá. De középsuliban nem igazán kellett és nagyon értettem is az egész anyagot (ebből a tárgyból voltam a legjobb) . Szóval tényleg csak annyi matek kellett hozzá amennyit írtál. De ezek az ijesztgetések miatt elbizonytalanodtam, hogy időben felvegyem a kurzust. Viszont így akkor fel fogom venni, mégegyszer köszönöm <3
2022. ápr. 10. 22:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A középsulit fölösleges alapul venni, az egyetemi matek teljesen más. Nem feltétlenül nehezebb, hanem teljesen más. Valakinek egyből rááll az agya, annak könnyű. Én azt mondanám könnyebb, mert többet kell tanulni, de kevesebbet kell gondolkozni.
2022. ápr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mást csinálni, mint ahogy te is említetted, becsületesen megtanulbi. Hogyha sikerül felvételt nyerned, akkor az már tanubizonyságot ad arról, hogy legalább kettesre meg tudod tanulni (tényleg legrosszabb esetben) ha odateszed magad.
2022. ápr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!