Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működnek a plágiumkeresők...

Hogy működnek a plágiumkeresők az egyetemen?

Figyelt kérdés
Félre ne értsetek nem akarok plagizálni, vagy ilyenek. Szakdolgozat témát keresgetek, vagyis van ötletem, de találtam egy korábbi szakdolgozatot, ami hasonló elven íródott mint, ahogy én írnám a dolgozatot, de teljesen más témában. Vagyis a dolgozat felépítése a vizsgálati szempontok hasonlóak, de a téma, vagyis akiről szólna ez a szakdolgozat különböző. Ez plágiumnak számít, vagy le kell hivatkoznom valahova, hogy a tartalomjegyzékem fő pontjainak mondjuk fele megegyezik ezzel a másik szakdolgozattal?

2022. ápr. 11. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyasmiről van szó, hogy mondjuk ő angol nyelvkönyveket elemzett bizonyos szempontok szerint, te meg spanyol tankönyveket fogsz ugyanolyan szempontok szerint? Mert szerintem ilyen esetben nem szükséges.
2022. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen hasonló a helyzet. Csak egy személy kapcsán, és nyílván két ember élete nem egyezik, viszont sok szempont/ a dolgozat felépítése meg néhol egyezik, mert nyílván a témáknak van egy logikus felépítése, ahogy haladna az ember.
2022. ápr. 11. 17:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Az angol meg a spanyol két különböző tanszék. Ez a bizonyos valaki ugyanarra a tanszékre adta be a dolgozatát ugyanazon az egyetemen, mint ahova te be fogod adni?
2022. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem.
2022. ápr. 11. 18:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Két tudós ugyanabban a tudományágban?
2022. ápr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen.
2022. ápr. 11. 18:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Ismerték is egymást? Ugyanabban a korban éltek? Mert úgy azért már necces...
2022. ápr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen ismerték és igen ugyanabban a korban éltek.
2022. ápr. 11. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!