Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon okos lehet az ilyen ember?

Nagyon okos lehet az ilyen ember?

Figyelt kérdés

Egy szerb kisvárosi gimnáziumból vették fel az ELTE-re, ahol le is diplomázott.


A sok Apáczais, Trefortos vagy néhány Pesti gimis között ő volt a fekete bárány.

Tényleg ennyire ritka az, hogy az ELTE-re egy jelentéktelen faluból kerüljön be valaki?


2022. ápr. 12. 19:49
1 2
 1/14 simad ***** válasza:
28%
Mindenkit átnyomnak.
2022. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell annyira okosnak lenni ahhoz, hogy felvegyenek az ELTE-re. Egyébként valószínűbb, hogy volt ismerőse az ELTE-n...
2022. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Senkit sem ismert, bár felvenni lehet több mindenkit felvesznek, de sokan kiesnek még a diploma előtt.
2022. ápr. 12. 20:34
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakon?

Az ELTE körüli misztikumnak talán még olyan 15-20 éve lehetett alapja, mostanában már egyáltalán nem akkora kunszt, mint régen volt. Bekerülni sem nehéz, bent maradni se, ha tanul az ember, de ez nyilván szakfüggő.

Én is egy vidéki gimnáziumból kerültem fel, meg csomó csoporttársam, én mondjuk saját döntésből hagytam ott, de sokan, akik szintén vidékről jöttek, elvégezték.

2022. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az egyetemhez szorgalom kell, nem pár sznob fasz, aki azt hiszi, hogy a középiskolában akár emelt szinten tanultak elegendőek lesznek neki az egyetem első félévének első két hete után.



Én átlagos bpi gimiből mentem mérnöki szakra anno, tele volt a terem magukra nagyon büszke ART elitgimisekkel. A félév végére sehol nem voltak. Ahova tanulni mész, nem az számít, hogy mit tanultál korábban, hanem mennyit vagy hajlandó tanulni.

2022. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az érettségi meg mindenhol egységes.
2022. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Miért egy szerbiai falusi nem szerezhet ELTE-n diplomát? SZTE-s vagyok szintén szerbiai kisvárosból. 410pontal vettek fel és sok volt osztálytársamat is hasonló pontszámal. Volt akit Magyarországra felvettek a Semmelweis-re gyógyszerésznek, SZTE-re fogorvosnak, ápolónak, gazdasági szakokra. Attól, hogy egy ilyen szar országból jövünk ugyan olyanok vagyunk, mint ti. Attól, hogy sikerült lediplomáznia az illetőnek nem feltétlen szuper okos, ugyan azt a szintet várták el tőle is, nem volt neki nehezebb.
2022. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6-os, nem nem egységes, Szerbiában nem ugyan az az érettségi, mint magyarban. Emeltet viszont nem lehet tenni Szerbiában így azt Magyarországon kell.
2022. ápr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#6

De, Magyarországon belül egységes...

2022. ápr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
7: azért egy apáczais egyben fogja írni az “ugyanazt” és az “ugyanolyanokat”.
2022. ápr. 12. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!