Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miből áll a műveltségi teszt...

Miből áll a műveltségi teszt a Mome felvételiben?

Figyelt kérdés
,,szakmai és általános műveltségi kérdések megválaszolása írásban,, ez van a leírásban, viszont ez elég tág fogalom. Animáció szakra jelentkeztem, és bár tudok egyet s mást a szakmai dolgokról, jó lenne egy támpont. Szóval kedves Momésok (?) tudnátok segíteni, hogy milyen tesztre számíthatok, illetve, hogy nektek hogy ment? Nagyon kell tudni a szakmai dolgokat, vagy elég az alap?

2022. ápr. 13. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem érdemes megnézned pár nemzetközi és magyar filmfesztivált, illetve összeszedned, hogy milyen művészek inspirálnak, kik a kedvenc rendezőid, milyen munkakörben dolgoznál szívesen egy film gyártásánál stb… Meg talán nem árt ha utánanézel pár filmes fogalomnak, de inkább személyes kérdések voltak tavaly (bár lehet azért mert online volt). Igazából arra jó a teszt hogy utána könnyebben tudjanak veled beszélgetni az interjún.

Sok sikert!

2022. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! ❤️ El se hinnéd milyen sokat segítettél. A teszt online lesz, csak az interjú lesz személyesen. Köszönöm mégegyszer ❤️
2022. ápr. 16. 09:55
 3/12 anonim ***** válasza:
sikerült?
2022. ápr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A teszt jól ment, de sajnos nem vettek fel, de szerintem inkább az interjút rontottam el. Nem vagyok túl jó ilyen szituációkban 😅 Köszi, hogy megkérdezted, még ha sokkal később láttam is
2022. máj. 16. 07:51
 5/12 villain_ ***** válasza:
menj el elokeszitore! a budai es a corvin rajziskolaban van, de biztosan mashol is. sok sikert jovore! :)
2022. júl. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az Eszterházyra felvettek vszeg, szóval eszembe sincs mostmár a MOME-ra menni. De azért köszi. 😊 Amúgy nem sokat érhetnek az előkészítők, mert több ismerősöm is volt, és őket se vették fel. Tehát az se ad biztos felvételit, csak ha rendesen beleteszed a munkát, de akkor felesleges kidobni annyi pénzt, ha szorgalmas valaki, akkor otthon is fel tud készülni, online tanfolyamokkal. Ezt hallottam másoktól is, akik voltak, és az alapján mondom ezt.
2022. júl. 11. 19:14
 7/12 villain_ ***** válasza:
100%

na! orulok, ha folvettek az eszterhazyra.


filmes- animacios palyan dolgozom regota, jopar embert ismerek mome-s, szfe-s, kepzos korokbol, (ex-)diakot is, tanart is, es TUDOM, hogy sokat segit az elokeszito.


felkeszito eleg sok helyen van, de a budai es a corvin jo aranyokat tud felmutatni. a kiskepzot kifelejtettem. (biztos van masik jo is, nem vagyok naprakesz)

mindenkeppen sok munkat kell beletenni, es nincs ra garancia hogy folvesznek, de mivel tudjak, hogy mi kell a felvetelihez, igy celiranyosan keszitenek fol.


sokszoros a tuljelentkezes, tobbszaz jelentkezobol vesznek fol 5-10 embert, garancia nincs.


nem szabad hasra esni ezektol a muveszeti iskolaktol, sok hulyeseg tortenik ezekben a sulikban is (anno ezert nem is jelentkeztem, hiba volt!), a vegzos embereket is sokszor sikerul elrontaniuk, stb.

DE ha bent vagy es odateszed magad, akkor bizonyos (resz)teruleteken sokat lehet fejlodni. (es ha egyszer bent vagy, akkor nehezen dobnak ki)


arra peldaul nem tanitanak meg, hogy mibol es hogyan lehet megelni, es a 0 kilometeres MOME-s (pl. anim) vegzosok kezdetben sokszor nagyon fasza gyereknek hiszik magukat, persze aztan (jobb esetben) jon a pofaraeses...

2022. júl. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ezeket leírtad. Ezek szerint mindenkinek más tapasztalatai vannak az előkészítőkkel. 👍😊

És jó hogy szóltál, hogy az életbe lépésre nem készítenek fel, akkor erre majd én odafigyelek 😁 és igyekszek ebben is fejlődni

2022. aug. 5. 16:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Sokkal később látom ezt a kérdést. Gratulalok a felvételihez!

Esetleg lenne EKKE tervezőgrafikás ismerősöd, akitől lehet informálódnia szakról?

2023. febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9!

EKKE Tervezőgrafikás vagyok, szóval kérdezz bátran, ha tudok segítek ☺️

2023. febr. 4. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!