Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számít hogy hol szerzem meg a...

Számít hogy hol szerzem meg a diplomámat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Villamosmérnöknek szeretnék tanulni, és a véleményetek érdekelne, hogy szerintetek fontos-e hogy mondjuk a BME-re menjek? Hozzám az SZTE közelebb van helyileg, de tényleg nem tudom hogy a munka világában mennyivel leszek nagyobb hátrányban aki egy nevesebb egyetemen végzett (műszaki képzés szempontjából) Mit gondoltok erről? Ha vannak köztetek mérnökök, hol tanultatok, és ez milyen előnyökkel/hátrányokkal járt?

2022. ápr. 13. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

A BME az 1201+ helyen van a világranglistán. Az SZTE a 801-1000. helyen. [link]


Erasmussal ki lehet jutni mind a kettőről neves egyetemekre egy évre. Jól mutat a CV-ben.


Alapszakról bárhova mehetsz tovább mesterszakra.


Az SZTE egyébként elég jó matekban is.


Én biztosan nem mennék fel a BME-re ha szegedi lennék.

2022. ápr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy, erre a szakra hatalmas a felvevőpiac.
2022. ápr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Mindegyik egyetemen van tanterv, nem? Azokat kéne nézni mégfele. Ekkora élhetetlenséggel nem sok jövőt jósolok neked mérnökségben. A mérnöknek tudnia kell, hol van az információ (felkutatni), azt feldolgozni és dönteni. Példaként, pár éve volt itt valaki, aki megkérdezte, ugye nem kell semmit sem még tanulni ahhoz, hogy jó energiás lehessek, miközben a Pollackon végeztem épületvillamosságban. Összeírtam neki vagy 10 témát, ami egyszerre téma, tankönyvcím, és egy- vagy több féléves tantárgy az energiásoknál. Nyilván, aki nem azt tanulmányozta, az egy személytelen válogatásnál (pályázatra beérkezett válaszok nézegetése) hátránnyal indul, elvégre feltehetőleg nem egy félév, hanem másfél év után lesz ugyanarra a feladatra használható. Ha eljut a személyes beszélgetésig, ott előadhatja, hogy ugyan ezt meg ezt nem tanulta speciálisan, de óvodás kora óta érdekli, és ahol lakik, ott a lépcsőházban szakkört is tart erről. Hát, ha tart.

De ha nem tudod, mi érdekel a villamosmérnökségben, akkor ez teljesen értelmetlen vesézgetés. Fordítva, ha amikor végzel, még mindig k* nagy kereslet lesz villamosmérnökökre, akkor meg mindegy, mert felveszik a (témából) sántát és vakot is.

2022. ápr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Több év tapsztalattal szeritnem nem ér sokat, de a kiindulásnál nagyon sokat számít.


Úgy veszem észre, hogy a BME köré regeteg cég öszpontosult és nagyon sok a együttműködés. Rengeteg tanár van, akik az iparban dolgoznak, esetleg ott vezetők vagy saját cégeik vannak.


Konkrétan vannak adott cégeknek irodái a BME épületein belül és tele van reklám anyaggal minden. Persze amit mondok az inkább a Mérnökinformatikus képzést fedi le, de az is a VIK-en van, mint a villamosmérnökök meg sok tantárgy hasonló, pár meg azonos a két szaknál.


Nyíltan senki sem vállalja fel, de az iparban rengeteg elfogultság van a BME-vel főleg ha kezdő pozícióra keresenek embert.


Az különféle raksorok meg nem igazán számítanak, mert azokban rengeteg olyan faktor van, ami inkább az egyetem hírneve alapján ranksorol, az oktatás minősége helyett.


Pl.: egy fontos tényezők, hogy mennyi külföldi diák van, ami abszolút nem számít.


Ezért nem fontosak ezek a metrikák itthon.


Az meg lehet vita kérdése, hogy okkal van-e a pozitív megkülönböztetés BMEsekkel kapcsolatban, de az nem hogy létező dolog.


Az sem biztos, hogy találkoznál ezzel és hogy rosszabban indulna a karriered ha nem BME-re mennél, de az igen, hogy létezik olyan HR-res, interjúztató, cég ahol előfordulhat.

2022. ápr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
4. A mérnökinformatikusnál pont nem számít, hogy hol végeztél. De szó szerint semmit.
2022. ápr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
5# Igen én is ezt mondtam, kivéve a gyakorlat és első állás megszerzésénél.
2022. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mai világban műszaki diplomával nem annyira számít. 3-4-5-10 év után meg már tökmindegy
2022. ápr. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Nem az intézmény számít, hanem amikor el kell végezni a munkát, akkor mit produkálsz. Jöhetsz te bármelyik neves egyetemről, amikor (teljesen mindegy miért), de még az alapokkal sem vagy tisztában és hebegsz, habogsz (mint a puskakirályok szóbelin), akkor nem sokat ér a neves egyetem sem.
2022. jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!