Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számít az hogy hol szerzem...

Számít az hogy hol szerzem meg a diplomámat , az állás keresés szempontjából ?

Figyelt kérdés
Jelen esetben a következő egyetemek közül választanék : Nyíregyházi Egyetem vagy Miskolci Egyetem vagy BGE
2021. okt. 6. 06:55
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Milyen szakmában?

Van szakmai tapasztalatod?

Egyéb, amivel igazolhatod a szakmaiságot (TDK, referencia, stb)?


Sokmindentől függ, tőlem mérnökként még csak nem is kérték soha, elhitték, ami az önéletrajzomban van és a referenciamunkám, valamint a szakmai interjú/szakmai teszt döntötte el a sorsom, később a korábbi szakmai tapasztalataim számítottak mellette. Pedig nem a top, imádott egyetemek egyikén végeztem. Párom is hasonlókat tapasztalt gazdasági területen.

2021. okt. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gazdálkodási és menedzsment szakon
2021. okt. 6. 08:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezen a szakon sajnos igen, nagyon is számíthat az egyetemed neve, amikor nulla tapasztalattal kijössz egyetemről és úgy jelentkezel valahova, mivel ez az ország legnépszerűbb szakja.

De ha később csinálnál mondjuk egy pénzügy mestert egy másik egyetemen, akkor az általában üti az alapképzést és azon nagyobb fókusz lesz a HR-esek szemében is. Arra viszont nagyon is jó szak lehet, hogy kapj egy általános lefedést mielőtt specializálódsz mesteren.

2021. okt. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!