Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME vagy Óbudai Egyetem?

BME vagy Óbudai Egyetem?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy az OE-re azok járnak akik a BME-ről kibuktak? Nem ad színvonalas képzést? Melyik egyetem előnyösebb a munkaerőpiacon?

2022. ápr. 14. 21:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%
BME diplomája többet ér.
2022. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Én BME-re jártam de megszenvedtem nagyon. Olyan szempontból hogy "többet ér interjún a BME-s diploma" baromira nem érte meg. Eddig sehol se nézték nekem hogy melyik egyetemen végeztem. Viszont abból a szempontból nem bántam meg a BME-et hogy tényleg adott egy erős műszaki szemléletmódot, de ezt szerintem az Óbudai is megadta volna. Az biztos hogy az Óbudai könnyebb mert nekem mesélték ismerőseim akik BME-n kezdték és átmentek Obudaira és azt mondták sokkal könnyebb volt. Aki BME-en 2-essel bukdácsolt, ott lazán hozta a 3-4est.
2022. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

#1.Dehogy ér többet, senkit nem fog érdekelni hogy melyik egyetemnél végeztél.

#2.NIK-es vagyok, vannak BME-sek valóban de ők itt is szenvednek.

Nincs akkora kontraszt nehézségben, inkább azt mondanám más maga a képzés, kinek melyik fekszik jobban.


Kérdező:

- Nem igaz, lehet valamikor ez jellemző volt de manapság már bőven a jobb egyetemek között van a NIK is. A jelentkezők száma évről-évre egyre nagyobb. Ponthatár a BME közelében van.

- Színvonalas képzést egyik sem fog adni, viszont jó alapokat annál inkább. NIK-nek is megvannak az előnyei, leginkább az hogy egy szakgimnázium folytatásának fogható fel és ezért könnyű belelendülni. De maga a képzés elég nehéz.

- A tudásod, szakmai tapasztalatod fog számítani nem az hogy a NIK-n vagy a VIK-n végeztél.

2022. ápr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Én az OE-t mondanám. Mesterszakon voltam BME-s is, de engem annyira nem fogott meg az egész. Annak idején nekem is agyon dicsérték, hogy milyen színvonalas meg minden, de úgy gondolom, magyar egyetem és magyar egyetem között kár komoly színvonalbeli különbségről beszélni. Értékes kapcsolatokat bárhol szerezhetsz, normális anyagot meg egyszerűen nem adnak. Azt meg azért nem nevezném színvonalnak, hogy több százezres tandíjért cserébe még az anyagot is nekem kell kidolgozni és magamnak elmagyarázni. Például beiratkoztam egy külföldi egyetem kisebb szakmai képzésére, na ott olyan anyagokat adtak, hogy már csak amiatt is megérte...


Nekem az a fő szempont már egy képzéssel kapcsolatban, hogy adja meg a lehetőséget arra, hogy ha valamiről többet szeretnék tudni, arról többet tudjak, emellett legyen egy stabil általános szakmai alapom. Ezt én inkább az OE-ben látom. Őszintén nem gondolom, hogy például a BME mellett alapszakon tudtam volna így dolgozni és ennyi mindent önállóan csinálni a karrierem érdekében. És számomra ez hozta meg a szakmai sikereket, a jó munkahelyet, a magasabb bért, nem az, hogy mi van az egyik és a másik diplomámra írva... Azt ugyanis sosem kérte be senki, csak az önéletrajzomban látták. A referenciáimat viszont megnézték és a volt munkahelyemet is fel tudták hívni (és csak emellett volt pluszpont, hogy diplomás vagyok). Nekem az volt a fő szempontom, hogy ne csak 25-30 éves koromra tudjak felnőni és ne vegyen el egy képzés túl sokat az egyéb lehetőségeimből.


Az meg, hogy az OE-re a bukott BME-sek járnak... Nézd, ha az ember megízleli egy kicsit a szakmáját és elvan pár évet sokszor teljesen igazságtalan elvárások közepette, elhiszem, hogy átértékeli, hogy mi mennyit ér neki és mire költi a pénzét. Sokan el sem kezdenek másik szakot, mert bekerülnek a szakmába és hülyék lennének fizetni egy képzésért, ami akadályozza őket azon a szinten.



Vagy te abban méred a jó munkahelyet is, hogy mennyi a túlóra és mekkora a fluktuáció? Mert én nem lennék rá büszke

2022. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Ja és ne gondold, hogy mielőtt a BME-re jöttem volna mesterszakra, nem voltak BME-s kollégáim és mentoráltjaim...


A legtöbb munkahelyen mindenféle diplomával vannak emberek és kollégák lesztek/leszünk. Ha annyira számítana, hogy hova jártál, ez nem történhetett volna meg. Ahogy az sem történhetne meg, hogy TDK-n ne elitegyetemről érkező jelölt nyerjen.

2022. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%
Tehát egyforma a színvonal, de az ÓE kevesebb időt igényelt. Valami időhurokban élsz?
2022. ápr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
#6.Nyilván, ha szívatják őket szigorlaton, meg ZH-kon, vizsgákon attól lesz valami színvonalasabb, nem attól hogy azt kérnek számon amit leadnak...
2022. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%
Mivel szívatják, ha nem a tudnivalóval?
2022. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

#6


Arról beszélgetünk, hogy szakmailag mi mennyit ad. Ha neked 3-3.5 éven keresztül csak az egyetemről szól az életed, mert annyit szopsz vele, összességében kevesebb leszel ahhoz képest, mint aki tudott a karrierje szempontjából fontosabb dolgokkal is foglalkozni. Nem azért, mert szar egyetemre jártál, hanem mert jellegéből adódóan képtelenség, hogy egy képzés nyújtsa azokat a dolgokat, amiket önállóan vagy szakmai tapasztalat útján kell megszerezned.


Ha esetleg egy nehéz képzésen csúszol is és mégtöbb időt vesztegetsz el, akkor meg aztán főleg nem érte meg.


Ne gondolja senki, hogy ugyanaz az ember, ugyanazokkal a képességekkel, jobban jár azzal, ha valamivel többet szop. A magyarok hajlamosak abban mérni a tevékenységük értékét, hogy mennyit szopnak vele, mennyi időt basznak el rá, mennyire megy rá az egészségük tök fölöslegesen ahelyett, hogy a relatív hasznot néznék. A nagy mérnökök röhögnek azon, mikor egy kétkezi munkás leszólja a munkájukat, mert nem izzadnak meg a kényelmes irodában és nem piszkolják össze maguk... Aztán ugyanezek a mérnökök nekiállnak vergődni, hogy nem vagy igazi szakember, mert nem teszel bele kétszer annyi energiát abba, hogy egyetemen szopasd magad. A kettő ugyanaz. Magatokon miért nem röhögtök akkor? :)


Ismét mondom: az iparban neked arra van szükséged, hogy stabil alapokat szerezz és egy konkrét területen, ami ezek közül jobban érdekel, lehetőséged legyen magad kigyúrni. A stabil alapokat minden egyetemi képzésen meg tudod szerezni. Az nem mindegy, hogy a másik szempontra mennyi időd marad. Ha minden időd azzal kell elbasznod, hogy mindent azonos mélységben tanulj, akkor semmihez sem fogsz érteni igazán.


Ugyanaz az ember, ugyanazokkal a képességekkel jobban jár akkor, ha választ magának egy közepesen nehéz képzést és miközben azt letolja, a lényegre fókuszál: hogy a lehető legrövidebb idő alatt kézhez kapja azt a diplomát és közben be tudja magát dolgozni (gyakornoki/diákmelóval és hobbiprojektekkel, esetleg az egyetem erőforrásait kihasználva kutatásokban való részvétellel) arra a területre, ahol diploma után főállásban szeretné folytatni.

2022. ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%
Tudásról beszélsz, oké, de nem arra a tudásra lesz szükséged. És amire szükséged lenne, azt mikor szerzed meg? Hány évvel kell több ahhoz, hogy végre felnőj?
2022. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!