Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem elbocsátás?

Óbudai Egyetem elbocsátás?

Figyelt kérdés

A tanulmányi és vizsgaszabályzatban ( [link] 20. oldalán) áll a következő:


"Az Egyetem egyoldalú nyilatkozattal is megszünteti annak a hallgatónak a hallgatói jogviszonyát, aki

a) a tanulmányi és vizsgaszabályzatban, illetve a tantervben rögzített, a tanulmányokban való

előrehaladással kapcsolatos kötelezettségeit nem teljesíti, különösen, ha a megszerzett kreditpontok

száma a beiratkozását követ ő 4 aktív félév elteltével nem éri el az 55 kreditet a nappali képzés,

illetve 40 kreditet az esti, a levelező és a távoktatás esetén (ebbe a kreditbe maximálisan a

mintatantervben feltüntetett szabadon választható tárgyak kreditértéke számítható be)"


Ezt ugyebár úgy értelmezem ha valaki 4 aktív félév után nem teljesít legalább 55 kreditet, azt elbocsájtják.


Viszont van ez a rész előtte: "előrehaladással kapcsolatos kötelezettségeit nem teljesíti, különösen, ha a megszerzett kreditpontok..." - ez alapján úgy értelmezem hogy nem csak ez a 4 aktív félév alatt 55 kredit teljesítése az egyetlen kötelezettség amit teljesítenem kell, viszont nem találok mást az előrehaladással kapcsolatban, aminek hiánya miatt megszűntetnék a jogviszonyt.


A segítségeteket szeretném kérni, hogy én értelmezem-e rosszul a szöveget és ha igen, melyik része felett siklottam el?


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. jan. 2. 20:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt, hogy a közvetlen alatta lévő részekkel (bizonyos tantárgyból x alkalommal megbukni és társai) tisztában vagyok, ezen felül nem találok extrát.
2022. jan. 2. 20:43
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Azt kéne tudni, hogy mit jelent az, hogy "a tanulmányokban való előrehaladással kapcsolatos kötelezettségeit"... Milyen kötelezettségek vannak? Óralátogatások? Jegyszerzések? ZH-k megírása? Nem kötelező dolgokra való bejárás (pl. tesi, nyelvórák, stb.)? Vizsgák? Szigorlatok? Ennek valahol ott kéne lennie...
2022. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is nézegettem, de a tvsz-ben erre vonatkozóan nem találtam információt. Az úgymond kötelezettségek alatt csak a kredit rendszer működése van kifejtve, mikor buksz meg egy tárgyból és társai.


Tanulmányi osztályon még utánaérdeklődök, mindenesetre várom a további válaszokat!

2022. jan. 2. 21:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyanra tudok gondolni, hogy az elvárt tan. átlagot két utolsó aktív félév átlagában nem hozod, átsorolnak önköltségesre, amit nem fogadsz el.
2022. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!