Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar nyelv és irodalom és...

Magyar nyelv és irodalom és történelem érettségivel kapcsolatban lenne kérdésem.?

Figyelt kérdés

Nézegettem a magyar feladatokat, oldottam meg belőle és a szövegértés megy, de a műelemzés, novellaelemzés stb sajnos nem. Max a noveallával tudnák pontot összeszedni, de ha semmi sem sikerül, viszont kapok 30-40 pontot pl az szövegértésnél,akkor nulla pontos szövegalkotással mehetek szóbelizni?


Töriből szintén mennek a sima feladatok, ugyanannyit össze tudok kukázni ott is és az esszék is mennek, de olyan témákat találtam eddig, amiből talán ha kettőt meg tudtam oldani. Ha ott nem érek el semmit ezen az esszé írós részén, de az első részen 20-30-at úgy szintén mehetek valamire?



2022. ápr. 21. 17:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Tehát úgy értem, hogy a második része nagy nulla, az első pedig 20-40 pont mindnek
2022. ápr. 21. 17:21
 2/3 anonim válasza:

Szia! Én is ettől féltem a magyar előtt, mert a műelemzés nekem sem az erősségem, de végül írtam 2 oldalt belőle.

Ha jól tudom, ha összesen (1. + 2. rész) megvan a 12% írásbelin akkor mehetsz szóbelizni. Emelt érettségin van az hogy az írásbelin az 1. illetve a 2. résznél is meg kell lennie a 12%-nak.

Viszont, gondolom azt te is tudod, hogy a szóbelin is meg kell lennie a 12%-nak, sőt ha az írásbelid esetleg 12% lesz (ami 12 pont) akkor a szóbelin 26 pontot kell összeszedned az 50-ből. Írásbeli+szóbeli=150 pont, ennek a 25%-a 38 pont, ennyi kell összesen a ketteshez.

2022. máj. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Helló, köszönöm a válaszod, képzeld el hogy a töri irasbelim 3-4 lett, a magyarom pedig hármas, szóbelivel vagy harmad vagy négyes lesz 😊

Nagyon megnyudodtam, nem hittem volna hogy ennyit össze tudok hozni

2022. máj. 4. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!