Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy tárgyból emelt és közép...

Egy tárgyból emelt és közép érettségim is van, melyik számít be a pontszámításnál?

Figyelt kérdés

Matekból van egy közép és egy emelt érettségim, a választott szakon kötelező tárgy. A felvi.hu-n az e-felvételi felületen, a jelentkezések és pontszámok menüpont alatt a rendszer a középszintű érettségi eredményemmel számol. Ha a pontszámító kalkulátorba beütöm, akkor viszont az emelt szintű érettségivel számol.


Felhívtam az oktatási hivatalt, ott azt mondták, hogy azzal számolnak amelyikkel jobb eredményem van, a lényeg hogy legyen egy emelt szintű érettségim egy felvételi tárgyból.


Gyakorikérdéseken is rákerestem, itt azt írták ha követelmény tárgy és abból van az emelt érettségim, akkor az emelt érettségi pontszámával számolnak.


Mi az igazság?



2022. ápr. 22. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azzal számolnak, amivel több pontod lesz. Nekem infóból van közép és emelt, azt számították be, amelyikkel több pontom lett.
2022. ápr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor már csak azt nem értem hogy a pontszámító kalkulátor miért számol helytelenül :/
2022. ápr. 22. 08:47
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Ha az emelt matekoddal kevesebb pontod lenne, akkor a közép matekodat számolják be, viszont az emelt érettségid miatt ugyanúgy megkapod a +50 pontot, csak nem mindegy, hogy 80%-os közép + 50 plusz pont = 130 pont

vagy 60 emelt + 50 plusz = 110 pont

2022. ápr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
15%

#3 Ez tévedés, a pontszámításnál csak akkor számít az 50 pluszpont, ha az emelt érettségi kerül beszámításra. Gondolj bele, jelentkezem informatikusnak, és emelt érettségizem eszperantó nyelvből. A kettőnek semmi köze egymáshoz, mégis 50 pontot kapnék, így közelebb kerülve a bejutáshoz...

Nézd meg a pontszámítást, amikor érettségiztem ezt nagyon tüzetesen megnéztük.

2022. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!