Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy doktorandusz...

Milyen egy doktorandusz hallgató élete?

Figyelt kérdés
Mennyire elviselhető életforma az? Tényleg a professzorok helyett kell dolgozniuk, és a saját feladataikra nem marad idő? Vagy azért meg lehet találni az egyensúlyt, hogy a saját kutatását is végezhesse, és a professzor számára el tudja készíteni a professzornak derogáló feladatokat is. Meg lehet-e mondani doktoranduszként, hogy azt csinálom meg, ami az én dolgom, és nemet mondok arra, hogy a professzor tegnapi határidős feladatait megcsináljam. Illetve nappalis doktoranduszként tud-e az ember a doktori ösztöndíjon túl valami más jövedelemhez is jutni, vagy már más tevékenység végzésére nincs kapacitás.

2022. ápr. 24. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem PhD zok, de van jópár ismerősöm aki igen, illetve dolgoztam már párszor Phd sokkal.


Magyarországon a gond az, hogy egyetemen bellül maradsz. Gyakorlatilag egy 40 órás munka, hacsak nem nyersz valami nagyon jó pályázatot akkor minimálbéren élsz 4 évig(vagy több).A legtöbb Phd típusnál nem igazán tudsz mellette dolgozni, talán programozó tud freelance cuccokaz elvállalni de kb ennyi . Sok esetben kell órákat tartani és a profok rád fogják dobni a kijavítandó ZH-kat. Derogáló feladatokról mondjuk nem igazán hallottam.


Az időd egy nagy hányadát tudod kutatással végezni, de őszintén, muszáj is, mert össze kell gyüjtened a publikált cikkeket.


Nekem azt ajánlották, hogy külföldre menjek, ha szeretnék, mert cégnél lehet dolgozni, jó bérért és sokkal nyugodtabban élsz mint itthon.

2022. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Nem mindegy, hogy bölcsész doktori vagy természettudományos, esetleg jogi. Kinek melyikben van tapasztalata... persze hasznunkra válna, ha írna ide mindenki, aki érintett.

Engem a bölcsész érdekel a leginkább.

2022. ápr. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána a témavezetőnek. Van aki ingyen titkárt/titkarnőt csinál a PhD hallgatóból, de vannak korrekt jó kutatásvezetők is.

PhD hallgatóként sok pályázat van pl kongresszus részvételre, amiből félre lehet tenni, ha nem 5*szallodában alszol és nem business classon repülsz.

PhD fokozattal nagyon jó posztdoktori helyeket lehet szerezni külföldön, igy anyagilag kompenzálódhatsz a PhD inséges évekért. Minél idősebb vagy, annál nehezebb PhD-t csinálni. Ha hosszútávon gondolkodsz, a jó karrier alapja.

2022. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!