Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterszakra jelentkezésnél...

Mesterszakra jelentkezésnél problémába ütköztem. (még csak teoretikusan, még az alapszakomat sem kezdtem el...) Hogyan tudom előre felmérni, elfogadhatják-e az alapszakomat?

Figyelt kérdés
Amikor egy mesterszakra akarok jelentkezni, de nem teljes kreditérték beszámítással vehető az én alapszakom figyelembe, hogyan tudom előre bemérni, elfogadják-e az alapszakomat az mesterre, vagy meg kell csinálnom egy másik alapdiplomát is?

2022. ápr. 26. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Megnézed az adott mesterszak bemeneti követelményeit.Lehet kérni, sőt van ahol kötelező az előzetes kreditelismerési eljárást lefolytatni.
2022. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

9.3. A 4.2. pontban megadott oklevéllel rendelkezők esetén a mesterképzési képzési ciklusba való belépés minimális feltételei


A mesterképzésbe való belépéshez a korábbi tanulmányokból szükséges minimális kreditek száma összesen 30 kredit a matematika, a statisztika, az informatika, a filozófia, a logika, a nyelvészet, illetve élettani ismeretek területeiről.



A felvi ennyit ír. Ebből viszont nem tudom, hogy mi az ami elfogadható és mi nem.

Például gazdasági ba-val is teljesített ez a minimális kredit, viszont olyan furcsa, hogy egy pénzügy számvitelről át lehet menni msc-re számítógépes és kognitív idegtudomány szakra. (mondjuk az is igaz, hogy szabadbölcsészetről, és filozófiáról teljes kreditelismeréssel lehet menni.)

2022. ápr. 26. 13:17
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Hehe, emberek akik kognira akarnak jönni.
2022. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Írj az MSc szak felelősének és kérdezd meg vagy a Tanulmányi Osztálynak.
2022. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni.. Én azt tapasztaltam, hogy nem veszik túl szigorúan. Nekem pl. közigazgatási alapdiplomám van és engem és több más csoporttársamat is felvették gazdasági mesterre.. De ismerek olyat is, akinek valami edzői diplomája van és azzal ment marketing mesterre.
2023. jún. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!