Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme így elvégezni a...

Van értelme így elvégezni a szakot vagy hagyjam ott?

Figyelt kérdés

Nyelvszakon tanulok, viszont I.félévben megbuktam az egyik nyelvgyakorlaton, amit csak szeptemberben hirdetnek meg megint, kvázi 1 évvel csúszok, ami nem is volt akkora probléma addig, amíg el nem fogott a pánik, hogy a 6 féléves szakot 8 alatt végzem el jobb esetben(bejártam II.félévben is), de ha megint megbukok, akkor borul az egész és, ha nem fejezem be 9 félév alatt, akkor kirúgnak….

Én legszívesebben most otthagynám, de a szaktársaim szerint még nincs minden veszve…



2022. ápr. 29. 23:13
A kérdező szavazást indított:
Maradj
Inkább hagyd ott
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem rúgnak ki, ez tévedés.
2022. ápr. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem rúgnak ki, hanem előbb-utóbb elfogynak az ingyenes félévek.

Úgy emlékszem, hogy 12 félév ingyenes. Szóval addig nem lesz gond, ha nem gond neked, hogy ilyen sokat szánsz egy bölcsész képzésre.


Ha jól tudom, akkor ha még 2 féléven belül vagy, tehát ha még nem vizsgáztál le a 2. félévben, akkor minden további nélkül kiiratkozhatsz és nem kell visszafizetni az állami támogatást. A 2. félév után csak akkor van erre lehetőség, ha egy éven belül átmész másik szakra.


Valaki erősítsen meg ebben, mert nem vagyok benne biztos, csak így hallottam.

2022. ápr. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Tvsz-t olvasd át, benne van hogy milyen feltételeket kell teljesítened hogy ne rúgjanak ki és szinte biztos vagyok benne hogy 9 félévhez semmi köze sincs. Általában adott tárgyból 6 sikertelen vizsga, vagy 4 félév alatt egy minimális kredit elérésének hiánya miatt vágnak ki.


Amúgy ha ennyire nem megy és nem is akarod, ne erőltesd, csak valamilyen irányba menj tovább az életeddel azért.

2022. ápr. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is 8 félév alatt fogok végezni egy nyelvszakon, bár picit más oka van. Én azt mondom, hogy ha amúgy érdekel és szívesen csinálod akkor fejezd be. Nézd át a tantervet, mit mikor kell és tudsz majd felvenni, vannak-e ráépülések stb. és törekedj arra, hogy a rizikós tárgyakból ne bukj meg. Gondold át, hogy ezzel a tárggyal mi volt a probléma, miért buktál, miért nem sikerült és legközelebb próbáld ennek tudatában teljesíteni. Ha úgy érzed, hogy arra lenne szükséged és van kihez fordulnod, akkor szerintem nyugodtan kérhetsz segítséget a szaktársaidtól / felsőbb évesektől / tanároktól is. Szerintem nincsen ezzel gond, én is több tárgyból buktam már, a legtöbbet sikerült egy vizsgaidőszakon belül még megmenteni, de volt amit nekem is újból fel kellett vennem. Nem vagy ezzel egyedül, sőt.
2022. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is nyelvszakos vagyok, az biztos, hogy 2-3 félév csúszas miatt nem rúgnak ki, ahogy a többiek is mondták. Régen volt ilyen szabályozás, hogy bizonyos idő alatt el kellett végezni egy szakot, ha jól tudom, de ma már nincs.


Azt már csak te tudod eldönteni, hogy megéri-e maradni vagy nem. Érzed magadban, hogy meg tudod csinálni vagy teljesen reménytelen? Szimpatikus a többi tárgy, ami később lesz, vagy esélytelen, hogy egy ennél is nehezebbet megcsinálj? Ha egyébként szereted, amit tanulsz, nem szabad az első kudarc után feladni. Sokan “pofára esnek” az első egyetemi félév után, sokkal nehezebb, mint amire elsőre számítanak. Én egy tárgyból buktam anno első félévben, rossz volt, mert egyébként 4-es átlaggal jöttem egyetemre. Aztán még többet tanultam, visszamentem, és 4-est kaptam. Azóta is 4.5 felett van az átlagom, sokszor a legjobbak között vagyok, idén sikerül diplomáznom, ha minden jól megy. Olyan barátnőm is van, aki amúgy 4-5 tanuló, de egy tárgy nagyon nem ment neki, konkrétan 5. alkalommal ment át vizsgán, szóval az is lehet, hogy neked is csak az az egy okoz nehézséget.


Száz szónak is egy a vége, mérlegeld, hogy amúgy szívesen tanulod-e ezt, mert ha nem, akkor valóban felesleges időt pazarolni rá, viszont kirúgni biztos nem fognak.

2022. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egy laza 2 éves csúszásba vagyok,szval az egy év az még elég jó.Vannak itt nálunk olyanok is,akik 20 évesen kezdtek és és most fognak végezni 27 évesen villamosmérnöko szakon
2022. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
villamosmérnöki*
2022. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!