Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külföldről hazaköltöző gyermek...

Külföldről hazaköltöző gyermek beiskolázásáról Magyarországon mit kell tudni, megírnátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Két gyermekem van, jövőre költöznénk haza. Az egyik az ötödik, a másik a nyolcadik osztályt (vagy a hetediket, lehet évismétléssel egyszerűbb volna) kezdené. Folyékonyan beszélnek magyarul, írni és olvasni is tudnak, de nem jártak otthon iskolába. Van olyan, hogy körzeti általános iskola? Oda mindenkit felvesznek? Mikor kell jelentkezni?

Köszönöm a válaszokat.


2022. ápr. 30. 08:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Oktatás.hu
2022. ápr. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Cubina ***** válasza:
100%

Én a lányommal mentem ki Kanadába, harmadik félévben. Kint a kora miatt a negyedik-ötödik osztályba tették, összevont volt a kettő. Aztán más országba mentünk, egy évig éltünk ott, nem járt iskolába. Amikor hazajöttünk, hiába volt meg a kanadai bizi, negyedikbe tették, mert itthon nincs olyan, hogy 4-5 együtt. Szóval veszített emiatt, vagyis miattam két évet. Csak azért nem volt gond, mert szellemileg a negyedikes szinten volt, így később 5-ös tanuló lett végig, a gimiben is. Most orvosira jár, ott is kiválóan teljesít, régen meg csak bukdácsolt.


A gyereket a külföldi bizi alapján iskolázzák be itthon, mindent le kell fordíttatni magyarra az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Irodával (OFFI), esetleg különbözeti vizsgát is kell tenniük, úgy tudja eldönteni az iskola, hogy milyen érettségi szinten vannak.


Szerintem bármelyik neked tetsző iskolába kérheted a gyerekek felvételét, aztán az igazgató dönt, hogy felveszi-e őket.

Én máshová akartam iratni a lányomat, de ott azt mondták, hogy oda kell visszamennünk, ahol kezdte az általánost.


Mivel nálatok nincs ilyen, az igazgató fog dönteni, ahová iratni szeretnétek.


Esetleg kereshetsz már most a neten egy neked tetsző iskolát, és felveheted a kapcsolatot az igazgatóval, elővetítheted neki a helyzetet, és hogy neki mi a véleménye erről.

2022. máj. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!