Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kedves Tanárok! Mesélnétek...

Kedves Tanárok! Mesélnétek nekem a tapasztalataitokról a tanítás során?

Figyelt kérdés
Angol és közösségi művelődés tanár szakon tanulok, érdekel, hogy mi vár rám főként a diákok viselkedése, a munkaidő és a fizetés szempontjából. Érdemes-e inkább egy nyelviskolában tanítani, vagy akár magán úton? Más ötletek (munkakörök) esetleg ?

2020. dec. 28. 13:52
A kérdező szavazást indított:
állami iskolában tanítás
nyelviskolában tanítás
magánúton
más munka ezzel a tanár szakkal
Nonprofit szerveknél elhelyezkedni
rendezvényszervezőnek menni
12 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Kérlek indokoljátok a szavazatokat, amennyiben lehetséges!
2020. dec. 28. 14:15
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Állami iskola:

diákok motivációja: nulla

diákok viselkedése: azzal szórakoznak, hogy mikor idegesedsz már fel...

fizetés: kevés

munkaidő: rengeteg (a tanár nem csak tanít, emellett az iskolában rengeteg egyéb dolga van: adminisztráció, ügyelet, ebédeltetés, tanulószoba, tanári értekezlet, szülői értekezlet, fogadóóra, osztálykirándulás, iskolai eseményeken való részvétel, szervezés, közösségépítés stb.)


Nyelviskola:

tanulók motivációja: magas, hiszen ha befizeti a tandíjat, tanulni is akar

tanulók viselkedése: felnőtteket megillető tiszteletet kapod meg...

fizetés: elfogadható a tanárihoz képest

munkaidő: csak azzal kell foglalkoznod, ami a tanítással kapcsolatos, semmi mással

2020. dec. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ!
2020. dec. 30. 11:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az állami iskola sem vészes, de valóban jól kell választani. Azért egy elitgimnáziumban megbecsülik a diákok és a szülők a tanárt és a tanulók viselkedése és motivációja is rendben van. Persze a fizetés botrányos, kevesebbet keresel, mint egy szakmunkás.
2020. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Állami iskolánál nem mindegy, hogy egy Mónikasó Szakképzőbe vagy kémiatanár, vagy egy elit gimibe, ahová olyan diákok járnak akikből lesz is valami.
2021. jan. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

8 évet lehúztam egy alapítványi gimnáziumban, botrányos színvonal mellett.

1.5 évet tanítottam felnőtteket (céges oktatás), szép volt, jó volt, de mit tegyek, ha a szívem a középiskolásokhoz húz... :) szóval ott hagytam.

Most 3 éve egy "elit" gimnáziumban vagyok, és imádom, remélem, 25 év múlva innen megyek nyugdíjba :)

2021. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!