Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Life Hackek érettségire?

Life Hackek érettségire?

Figyelt kérdés
Ismertek valami life hacket, ami (akár kis mértékben is) megkönnyítheti az életedet az írásbeli érettségik megírása közben?

2022. ápr. 30. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Nekem bejött pl. a tanulás, szorgalom és időráfordítás, így gond nélkül ment.
2022. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
előtte menjél ki hugyozni
2022. ápr. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Előtte wc, közben nyugalom, tartalék toll, szőlőcukor, víz (ha savas előtte nyisd fel, némelyik hajlamos kicsit kifutni), nem árt ha mindenből készülsz picit. Szóbelinél meg mindegy mit, de beszélj. Ha hülyeséget is mondasz kicsit, akkor is legalább legyen miből válogatni a tanárnak. Ha ki ülsz kukán, akkor nem tud segíteni. Ha tudsz beszélni folyékonyan, akkor ő is tud mit értékelni.

Meg nekünk mondtak olyat, hogy pót tételt ne. Ha azt húzol akkor a legjobb jegyed is a 3as lehet. Ha az nem megy úgy, hogy tudd 5ös szinten (ami ugye a hármast éri), akkor az is kettes lesz vagy bukó. Akkor inkább maradjon az eredeti és hátha.

2022. ápr. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz. Tudsz írni, olvasni, ennél sokkal többre nem is lesz szükséged, nem lesz baj.

Amúgy a "szokásos" (csodák nincsenek): előző nap pakolj össze, feküdj le időben, reggel ébredj időben, reggelizz nyugodtan, legyél ott korábban, előtte menj el a mosdóba, vigyél inni- és ennivalót, csokit stb. és ne felejtsd el ráírni a neved:D Először olvasd el az instrukciókat (és tartsd is be), célszerű pár percet rászánni, hogy átfusd a feladatokat (pl. melyik mennyit ér és kb. milyen téma). Egyrészt érdemes figyelni az időre is, de inkább csak azért, hogy lásd, hogy hogyan állsz. Elsietni nem éri meg, mert nagyobb az esélye, hogy figyelmetlenségből olyan hibát követsz el, amit egyébként tudsz. Akkor se pánikolj, ha úgy tűnik, kifutsz az időből, nézd meg, melyik feladatok azok, amikkel könnyedén tudsz pontokat szerezni, és melyik az, ami fogósabbnak tűnik és kérdéses. Ha túl hosszúnak érzed, egyél-igyál vagy menj ki a mosdóba akár csak pihenési célzattal is, és relaxálj pár percet.

Szóbelin tényleg beszélni kell. Kerek, egész mondatokban. Pár bevezető mondat, aztán jöhet a lényeg. Ha az eleje gördülékeny, lehet, hogy végig sem kell mondanod.

2022. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Előtte este feküdj le időben aludni, és próbálj meg eleget pihenni, akármilyen nehéznek is tűnik ellazulni.

Valami nasi, szendvics vagy péksüti legyen bent nálad, hogy ne legyél éhes, mert eltereli a figyelmedet, de azért ne legyél teljesen tele sem, mert az is zavaró tud lenni. Szőlőcukor, csoki pluszban tök jó, és a folyadék is fontos.

Tudom, hogy sokan a koffeinre esküsznek (kávé, tea vagy energiaital formájában), de engem személy szerint túlságosan felpörget vizsgahelyzetben, és jóval szétszórtabb, kapkodósabb leszek tőle. Sokkal jobb, ha alaposan, türelmesen végig tudok olvasni minden kérdést, majd átnézni minden válaszomat, mint a koffein okozta pörgés. De ez tényleg nagyon egyedi, úgyhogy neked lehet, hogy pont bejön a koffein. Most már lehet, hogy nincs rá időd, de jobb ezt egyénileg kitapasztalni.

Vigyél több tollat, jobb biztosra menni.

Előtte mindenképpen menj el wc-re, akkor is, ha úgy érzed, nem kell.

Reggel pedig indulj el időben, hogy ne kelljen annyira a dugók vagy egyéb késések miatt aggódni. Sok sikert!

2022. ápr. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek!

#1 A lelkemet is kitanulom, remélem elég lesz.

#2 Mindenképpen :D

#3 A szőlőcukorra nem is gondoltam, pedig anno felvételinél is azt használtam. A szóbelitől kevésbé parázok, a beszéd az megy. Évek óta nem is volt 4-esnél rosszabb feleletem. Pót tételt semiképp nem akarok húzni, mivel legalább egy 4-est kéne elérnem mindenből, szóval ha ott tartok akkor már régen rossz.

#4 A nevet hajlamos vagyok elfelejteni :D

Elsietni nem szoktam, inkább azért aggódom, hogy kifutok az időből, mert túl lassan dolgozom.

#5 Kávét nem szoktam inni a vérnyomásom miatt, de már elgondolkodtam rajta, mert kellene ami felpörget. Köszi szépen!

2022. ápr. 30. 20:30
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szőlőcukorral azért csak óvatosan, az sem jó, ha fél óra alatt bevágsz két zacsakóval és egekbe megy a vércukorszinted.
2022. máj. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert, én is érettségizek :)


Mateknál egy jó számológép rengeteget segít, nem tudom, hogy a ti tanárotok mennyire segített ebben, nálunk 11.-től jött új tanár, aki mindent is megmutatott. Rengeteget segít. Függvénytáblában bekereteztem a fontos dolgokat. Tartalomjegyzékében szintúgy. Feladatot mindenképpen olvasd át, húzd alá a fontos dolgokat (pl. dobókockás feladatok - ekkor ugye az 1-től 6-ig terjedő számok jönnek szóba, próbaérettségin sajnos elszúrtam ezt, mert kapkodtam).


Informatikából már szóbeliztem. Mindenképpen csinálj vázlatot, én a felkészülési időm végén felépítettem egy szerkezetet, hogy mikor mit mondok, az amúgy magyar tanár vizsgaelnök is megdicsérte a feleletemet.

2022. máj. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Plusz próbaérettségi novellaelemzésnél nekem sokat segített, hogy egy jó vázlatot raktam össze a szempontokról, azt párszor átolvastam. Kellően részletes volt, de érthető. Én jobban szeretem, ha vázlatszerűen vannak leírva a dolgok, jobban átlátható, és tudok róla beszélni.
2022. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
én a függvénytáblázat oldalait megjelöltem kis címkékkel, és ráírtam mi van az adott oldalon
2022. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!