Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kötelező olvasmányoknál,...

A kötelező olvasmányoknál, szabály hogy ne legyen izgalmas, vagy csak szimplán szivatnak minket?

Figyelt kérdés

17F


nem jöttem rá eddig miért így van ez


a legjobb szó rájuk ,"r*hatt unalmas"


2010. szept. 16. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
A kötelező olvasmányok többsége az irodalom értékes művei.,és nem unalmasak. Legfeljebb akkor,ha a ma divatos,ostoba piff-puff,meg fantáziáló regényekkel hasonlítod össze. Ezek pedig nem tartoznak az irodalom kategóriába!
2010. szept. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

vegyük csak a harry pottert!


milyenjó lenne is ha élveznéd azt ami kötelező


vagy olyan nincs?

2010. szept. 16. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy?
2010. szept. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Harry Potter jó volna, meg a Gyűrűk ura is, az "irodalmibb" azért :D


második

2010. szept. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Olyan nincs. Egyszer egy lány mondta, hogy náluk kötelező olvasmány volt a Harry Potter. Mindenki utálta..

A gyerekek ilyenek. Ami kötelező, az már rögtön szar.

2010. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

11. edikes ,de a 17Fből is lehetne következtetni


.....nem, nem buktam meg enyszer se csak sok dolognak nincs értelme a suliba

2010. szept. 16. 20:03
 7/10 A kérdező kommentje:

szerintem azért xar a kötelező mert ,az nem számít hogy akarod e vagy nem ,


és a szerencsésebb személyiség akarja ,

a látszolag szerencsétlenebb (az életbe egyébként lehet sokkal sikeresebb, nemszámít!) meg rühelli

2010. szept. 16. 20:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem szerettem őket. El sem olvastam mindegyiket. De utólag azt mondom, hogy elég szégyen, hogy nem ismerem ezeket az alkotásokat. Ezek a művek vagy korszakalkotóak voltak (vmi újat hoztak az irodalomba) vagy tényleg értelmes mondanivalójuk van.

Csak nem mindig a megfelelő életkorban olvastatják el a diákkal:/

2010. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem őket, de elolvasom, vagy legalább a rövidítettet.

Igazad van, nagyon unalmasak, de sajnos benne vannak az érettségiben, meg "alapműveltség".


Mondjuk az biztos, hogy ezzel a módszerrel nem szerettetik meg az olvasást!


Szerintem, ha nagyon nem megy, akkor olvasd el a rövidített, a lényeg az, hogy tudd miről szól nagyjából! Olvass olyan könyvet, ami neked is tetszik :)


17L

2010. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegyik unalmas, de pl. Jókai könyvet 13 évesen kb. bőgve olvastam végig.:D

Amúgy nem véletlen köteleztő olvasmányok, mindegyik mű az adott korszak egyik kiemelkedő alkotása ezért kell tudni őket, bár fáj leírni, de a Harry Potter is a XXI.századé.

2010. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!