Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azt mondják ugye, hogy az...

Azt mondják ugye, hogy az őszi érettségik szoktak nehezebbek lenni?

Figyelt kérdés
Tegnap írtam egy matekot, és eléggé elszomorított, hogy nem sikerült úgy, ahogy szeretném. Viszont most nézem, hogy az őszi érettségi volt. Remélem holnap nem lesz ilyen nehéz.

2022. máj. 2. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Az erettsegin mindig ugyanazok a követelmények. Ugyanazokbol a temakorokbol valasztanak oszre es tavaszra is. Inkabb lehet szamodra nem mentek azok a feladatokat, de siman benne lehetnek a tavasziban is.
2022. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Igazából ilyen nem nagyon van, ahogy a kérdezőt érdekli. Néha 1-1 feladatot kicsit túllőnek, de ha azt az egyet nem tudja az ember akkor még bőven benne van, az 5 érdemjegy. Tehát nem igazán van ilyen, inkább az évtizedek alatt azt veszem észre, hogy egyre könyebb az egész matek érettségi - ezt nem szidásnak, vagy dícséretnek írom, egyszerű tény megállapításnak, a többiről pedig nem tudok nyilatkozni.
2022. máj. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A 2021-es őszit csináltam tegnap.

[link]

Az első 12 ment hibátlanul. 14, 15, 16 összesen 1 hiba.

Viszont az utolsó háromból mindegyiknek csak az a részét tudtam megcsinálni. Így lett 79 százalék

2022. máj. 2. 15:59
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a 79% kifejezetten jó (mármint az én diákjaimhoz képest). A 13-al mi történt?


Mi nem ment a 14-en? Lehet használni függvénytáblát, ha tudod mit keresel gyorsan megvan a képlet, ha nem jut szedbe, a c-részét pedig megpróbálod megcsinálni, ha nem megy bekarikázod a nemet és odaírsz valamit, jobb esetben meg sikerült megrajzolnod.

A 15-16-hoz kicsit több "tudás" kell, igazából alkalmazni kell tudni a már tanultakat.

2022. máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam. A 13, 14, 15 az ment. Csak a 14-ben a b-ben elszámoltam a végeredmény. Rosszul írtam be a számológépbe. A 16 a ment, a b részhez hozzá se tudtam kezdeni. Utána láttam róla egy videót, hogy hogy kellett volna. A c-nél pedig elnéztem, azt hittem, hogy a középpontból van nagyítva, nem a B pontból, így azt sem tudtam. A 17 a egyszerű volt, a b részben pedig nem tudtam hogy kell a kvócienst kiszámolni és a fügvénytáblázatban sem találtam. A 18-as a ment, b-t már nem tudtam.
2022. máj. 2. 16:12
 6/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk abban reménykedem, hogy holnap ha többet ülök felette, amíg van idő gondolkozok, akkor előbb-utóbb eszembe jut valami, most is utolsó 3 feladatokat oldogatok.

Minimum 86% kéne, hogy felvegyenek az első helyre, amit beírtam.

2022. máj. 2. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán 1 nappal előtte annyit ajánlanék, hogy ne izgulj és mindent ellenőrizz le a végén. Szerintem menni fog, ha nagyon nem megy valami térj vissza rá később. A fv. tábla is sokat tud segíteni, ha csak valami nem jut eszedbe.


Sok sikert!

2022. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Nem volt túl nehéz. Ahogy így utánaszámolok, szerintem meg lesz 90%.

2022. máj. 3. 14:08
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szép munka, azért írd meg az eredményed, kíváncsi vagyok.
2022. máj. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!