Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idei matek érettségi hogy...

Idei matek érettségi hogy ment? (2022)

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 4-es fix, ahogy az Eduline megoldásait néztem, de talán egy gyenge 5-ös is benne van a pakliban. Sokkal nehezebbre számítottam, a legtöbb témakörnek az alapjait kérdezték, nem bonyolultan. Nem sok koordináta-geometria volt benne, én személy szerint örültem ennek. Szerintem a feladatok szövegei is nagyrészt normálisan megvoltak fogalmazva. A jó függvénytábla-használat és számológép bizony életmentő volt.
2022. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek veled!

Annak pedig én is különösen örültem, hogy kevés volt a koordináta geometria. :D Tegnap este még a matekingen próbáltam felfogni a típusfeladatokat, de hála az égnek csak 1 olyan feladat volt, az is a legegyszerűbb példaként és az I. részben. :)

2022. máj. 3. 19:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Te egyébként sokat készültél rá?
2022. máj. 3. 19:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy képletbe kellett behelyettesíteni és ennyi :D Számológéppel meg függvénytáblával szerintem az első rész sem volt nehéz, mondjuk az elején azt elrontottam, ahol a szám ellentettjénél 10-el kisebb számból kellett kis egyenletet felírni, de azon kívül ment minden.


Hát igazából a tanárunk adott 6 db feladatsort, azt teljesen megírtam, meg a 2014-től kezdve a legtöbb érettségi feladatsort, szóval azért nem kis időt szántam rá. Eléggé örülök, főleg, hogy online oktatás után majdnem megbuktam, büszke vagyok, hogy sikerült visszakapaszkodnom :)


Szerencsére a valószínűségszámítást, a sorozatokat elég sokat gyakoroltam, amikor azt vettük, így azok nem okoztak problémát. Ezekből is szerintem az alapokat rakták bele, korábbi éveket nézve voltak sokkal bonyolultabb megfogalmazású és levezetésű valószínűségszámításos feladatok. Erre idén berakták az alap kombinatorikát a választható 17-es feladatba :)


Utolsó 1-2 hétben meg Matekinges videókat néztem inkább, nem sokat gyakoroltam már.

2022. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
92% lett
2022. máj. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Nekem 94% lett végül. :)
2022. máj. 12. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!