Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szakdolgozatokat szokták-e...

A szakdolgozatokat szokták-e később is vizsgálni?

Figyelt kérdés
Arra irányul a kérdésem, hogy az egyetemeken elfogadott és sikeresen megvédett szakdolgozatokat szokták-e a későbbiekben, esetleg szúrópróbaszerűen ellenőrizni. Elképzelhető-e,hogyha valamilyen apróbb hibát tartalmaz egy szakdolgozat, ami felett az írója és a bírálók is átsiklottak akkor utólagosan egy ellenőrzésen azt kiszúrva végül visszautasításra kerül? És így utólagosan visszavonják a már kiadott diplomát?
2022. máj. 4. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Utólag csak akkor szoktak visszavonni diplomát, ha súlyos plágiumot találnak benne. Esetleg ha valami nagyon nagyon durva tartalmi hiba van benne, ami szakmai szempontból értékelhetetlenné teszi az egészet.
2022. máj. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Nincs ennek valamilyen elévülési ideje pl.: 5-10-20-50 év?
2022. máj. 6. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elévülés nincs. De egyébként kimondottan ellenőrizni nem szokták a szakdolgozatokat utólag. Viszont mivel alapból nyilvános, ezért bárki hozzáférhet. Majd akkor talán megnézi valaki, ha ismert politikus leszel 20 év múlva.
2022. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs elévülés. Ha politikus leszel, akármikor is előveszik újra, úgy plagizálj!
2022. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lásd, bizonyos olimpiai bajnok, aki politikai pályára adta a fejét és le is bukott és a címétől meg is fosztották...


Azt gondolom, sokkal célszerűbb egy korrekt munkát kiadni a kezeid közül; egyrészt azért, mert megvéd a későbbi plágium-vádakkal szemben, másrészt pedig azért, mert a szakdolid sszinvonalával magadról állítasz ki bizonyítványt.

2022. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"megvéd a későbbi plágium-vádakkal szemben"

Hát, ha vádaskodni akarnak, vádaskodni fognak, attól azért nem védi meg... :)

2022. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hacsak nem leszel híres ember, nem fogják megnézni újra, ne aggódj. Egyébként, ha már akkor nem szűrték ki, utólag pár mondatért, ne adj isten pár oldalért szerintem senkit nem vesznek elő. Az egyetemet és oktatóját is minősíti, ha egy ilyen kiderül, igazából nekik sem éri meg. Ha egy random hallgató a saját szakdogája miatt kikér egy másikat, és ő vesz észre valamit, akkor ő meg megtartja ezt az infót magának, nem ilyenek miatt kell aggódni. De nálunk pl. csak tanszékvezetői engedéllyel meg azt hiszem még valamilyen engedéllyel lehetett egy kiválasztott szakdogákhoz hozzáférni, szóval nem tudta csak úgy bárki megkaparintani. Nálunk nincs online hozzáférés (jelenleg). Egy másik egyetemnél meg volt online hozzáférés, de csak az egyetem hallgatói számára, így oda sem tudott csak úgy akárki betekinteni az utcáról. Nem tudom, hol hogyan működik, egy jó újságíró nyilván megszerzi, amit akar, de amúgy senki nem járja a szakdogás raktárakat vagy töri fel a Neptunt, hogy esetlegesen random plagizált szakdogákat vadászhasson le.
2022. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"nálunk pl. csak tanszékvezetői engedéllyel meg azt hiszem még valamilyen engedéllyel lehetett egy kiválasztott szakdogákhoz hozzáférni"

Nálunk simán olvashattam helyben mások szakdogáit, és külsős is napi jeggyel, úgy tudom.

2022. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet nálatok így van, de engem meg kb. 3 éve a könyvtáros azzal küldött el, hogy tanszékvezetői engedély kell, és még valamilyen, amire már nem emlékszem. Szerintem minden karon máshogy csinálják.
2022. júl. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!