Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Francia alapszakon az eleve...

Francia alapszakon az eleve kötelező francia emelt érettségi után is jár a az emelt érettségiért járó többletpont?

Figyelt kérdés

Van egy B2-es Delf nyelvvizsgám is, de azért úgy tudom hogy nem kapok plusz pontot.

Most fogok emeltezni.

A törim 51 %-os lett. A biológiám lett a legjobb , de azt nem fogadják el , max a törit tudják beleszámolni. Duplázni szeretnék.

Van így esélyem?

Tavaly 280 volt a ponthatár.



#francia alapszak
2022. máj. 5. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Jár akkor is a többletpont, ha elvárt alapból. Megkapod a +50 pontot, viszont francia nyelvvizsgáért nem jár pont, csak ha van másik nyelvből.
2022. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jár, ha legalább 45%-ot érsz el rajta.


Duplázást illetően francia szakra a francián kívül ezeknek a tárgyaknak valamelyike jön szóba: angol v. digitális kultúra v. latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. német v. olasz v. orosz v. román v. román nemzetiségi nyelv és irodalom v. román nyelv és irodalom v. spanyol v. történelem


Ha az 52%-os töridet számítod be, duplázol, és nincs máshonnan pluszpontod, az azt jelenti, hogy ahhoz hogy 280 pontod legyen, emelt francián legalább 63%-ot kell elérned.

2022. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
*bocsi, elnéztem, 51% töri, akkor legalább 64%-ot kéne emelt franciából szerezned.
2022. máj. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

a nyelvvizsga 66 % os lett, talán akkor itt is elérek ennyit. Reménykedem benne legalábbis. Köszönöm, most kicsit megnyugodtam, mert most egy picit bestresszeltem így a közelgő vizsga előtt...:S Amúgy akkor ezek szerint úgy is duplázhatok hogy a németet nézik és az emelt franciát?

Az jó lenne, mert most nézem hogy a németem 56%os lett.

Azta nem is értem, hogy miért nem gondoltam a németre, hogy azt is elfogadják...:S más is izgul már az emelt érettségi miatt?

2022. máj. 5. 22:28
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Kettő nyelvvel nem lehet duplázni.
2022. máj. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
5, honnan van ez az információ? Csak azért kérdezem, mert én most vagyok végzős egy másik nyelvszakon, ahova közép magyar+emelt idegen nyelvvel duplázva vezzek fel. Ha azóta változott, akkor bocsi.
2022. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!