Emelt töri szóbeli?

Figyelt kérdés
Írtok kérlek tapasztalatot? 6 pont a minimum, amit el kell érni, ugye? Szerintetek egy 90% körüli írásbeli után, 6 pontot kiszednek belőlem valahogy? Jelenleg teljesen kétségbe estem, mert nincs tapasztalatom a szóbelikkel kapcsolatban.

2022. máj. 10. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értelek. Abszolút nem bunkóságból mondom ezt, félre ne értsd. De aki 90%-os írásbelit ír, az hogy nem tud felkészülni a szóbelire? Megadott témakörök vannak, azokon belül olyan hatalmas meglepetés nem érhet. Nem tapasztalat szükséges ehhez elsősorban, hanem az, hogy megtanuld, amit kell.

Én például annak idején kihúztam a nagy gazdasági világválságot (a pontos tétel már nem tudom, mi volt, de nem valami kis apró részlet). Aznap reggel néztem át, mert előtte valamiért kissé elhanyagoltam ezt a témát. Kidolgoztam a négy évnyi tudásom, a forrás és az atlasz alapján (mondjuk képzelheted, mennyi infó szerepel az atlaszban a világválságról...), aztán elmondtam mindent, amit tudtam. Ha valamibe belekérdeztek, igyekeztem válaszolni. Teljesen jól sikerült, javítottam is pár százalékot az írásbelimen.

Szóval ne úgy képzeld el, hogy ez valami ördögtől való dolog. Ugyanolyan, mint amikor órán kihívnak felelni, csak kevesebb ember előtt, több felhasználható forrással, és feltehetően nagyobb felkészültséggel. Nagyjából neked kell mondani, amit csak tudsz, aztán ha úgy van, majd úgyis tesznek fel kérdéseket. Ne aggódd túl a dolgokat, 90%-os írásbelivel nyilván megvan a kellő tudásod ehhez is.

2022. máj. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtatást! Valószínű rossz emberektől kaptam információt...Volt aki azt mondta, hogy ennyi idő alatt már át sem tudom olvasni a szóbelihez szükséges anyagot, nemhogy megtanulni, ez pedig nagyon megrémisztett.
2022. máj. 10. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne tudnád átnézni? Van kb. egy hónap a szóbeliig, nem? Ha minden nap csak egyet olvasol el, akkor már át is nézted az egészet. De ennél több is simán hozható egy nap. Nem a nulláról tanulod meg ezeket a dolgokat, általában tényleg csak átnézni, pontosítani kell őket. Lényegében 4 (sőt, 8) évig erre készültél, már többször meg kellett tanulnod az egész anyagot. Persze, akinek a kettes a cél, mert négy évig semmit nem tanult, az most kicsit pánikolhatna is akár, de ha 90%-ot írtál, akkor a nagyrésze azért a fejedben van.
2022. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon köszönöm a válaszod! Szerintem csak egy kis lelki megerősítésre volt szükségem! :) Nagy szerencsém van, hogy ilyen normálisan leírtad amit gondolsz, és nem pedig kioktattál!
2022. máj. 10. 13:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem a kioktatás volt a célom, úgyhogy örülök, hogy kicsit megnyugtattalak. Sok sikert, és nyugi, menni fog! :)
2022. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az első válaszolóval.

A 90% emelt töri írásbelin egy kimagasló eredménynek számít. Ez önmagában már adjon megnyugvást.

Továbbá az írásbeli részre szükséges tudás nagy mértékben lefedi a szóbelire elvárt tudást. Azaz, nem kell sok új dolgot megtanulnod (jobb esetben ezekről is mind hallottál már), csak ismételned kell.


Fogd kicsit úgy fel, mint ha egy esszét írnál, csak írás helyett beszélni kell. Jótanácsnak még annyit, hogy gyakorold a szóban való felelést. Tehát mondd fel magadnak, vagy valaki másnak az anyagot. Gyakorold a szóbeli előadásmódot. Gyakran az összeszedettség, kiegyensúlyozottság növeli az értékét a feleltnek hiszen, érettségre, felkészültségre utal.

Sok sikert!

2022. máj. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. máj. 21. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!