Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen is van ösztöndíj?

Egyetemen is van ösztöndíj?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor körülbelül mennyi?

2022. máj. 10. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, de nem mindenkinek. Kérdést így nem lehet feltenni.
2022. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kiknek nem jár?
2022. máj. 10. 22:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanulmanyi eredmenytől is függ.


Menj fel bármelyik egyetem honlapjára, keresd meg a tanulmanyi es vizsgaszabalyzatot es ott megtalalod azxösztöndíjakat is.

2022. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemtől, kartól, szaktól, évtől, azon felül pedig nagy részben tanulmányi eredménytől függ (feltéve, hogy tanulmányi ösztöndíjról beszélünk). 10 ezertől 50 ezerig elég eltérő dolgokat hallottam már, úgyhogy lehetetlen egy konkrét összeget mondani.
2022. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van szociális és tanulmányi meg még egy pár féle. Tanulmányi például a SZTE-n 11-45ezer közt van. Igazából, beledöglesz abba is, ha egyáltalán kapsz valószínüleg. 45 ezresért a lelkedet is el kell adnod.
2022. máj. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha full ötös vagy akkor kb annyi pénzt kapsz mintha 4-6órában lenne valami közepesen szar àllásod, kajára eleg és marad is.
2022. máj. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk én full ötösökkel jelenleg 20 ezret kapok, mert a kötelező tárgyak viszonylag kevés kreditet értek így a képzésem vége felé. De közben hallottam olyat másik egyetemről, hogy 4,7-8 körüli átlagra 30 ezer fölött kapott valaki, szóval ez tényleg nagyon változó.

És ahogy az a négyes is utal rá, igazán magas ösztöndíjakért időnként sok plusz kreditet kell teljesíteni, nem elég kitűnőnek lenni a kötelező és egy-két választható tárgyból. Az meg azért nagyon durva tud lenni. De ez is egyetemtől függ, nálunk szerintem csak akkor lehetne ilyen magas összeget kapni, ha valaki kb. az összes tárgyát egy félévben csinálná. :D

2022. máj. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg elég változó, mert én nem voltam full ötös, de úgy kaptam 20-30között 3-4évvel ezelött.
2022. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, mint írtam, én is hallottam egész jó ösztöndíjakról, amiket nem kitűnő átlaggal és átlagos kredit mennyiséggel kaptak másik egyetemen. Egy ismerősöm pedig 4,8 körülire kapott kb. 15 ezret... De nekem a legmagasabb 25 ezer körül volt, 4,8-9 közötti átlagra. Akkor tényleg több kreditem volt, de annál többet nem tudom, hogy lehet úgy bevállalni, hogy mellette jól is teljesítsen az ember.
2022. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, konkrétan melyik egyetem érdekel...???


Vagy csak pontszerző kérdés volt?

2022. máj. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!