Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyha egy orvostanhallgatónak...

Hogyha egy orvostanhallgatónak pánikrohamai, depressziója van, és mindez vizsgaidőszakban csak még rosszabb, keressen másik szakot, vagy ez mással is megesik?

Figyelt kérdés
Később csak még rosszabb lesz? Ha valaki a vizsgák stresszében sem tud úgy teljesíteni, ahogy szeretne, később a kórházban sem fog tudni? Az orvosok szoktak depressziósok lenni/pánikrohamot kapni, vagy akkor kirúgnák őket? Mit csinál ilyenkor egy pszichiáter, aki már túl van az egyetemen? Tud segíteni, vagy csak javasolna másik, könnyebb szakot, mert itt nem "szabad" ilyennek lenni?
2022. máj. 15. 18:29
A kérdező szavazást indított:
másik szak
pszichiáter
17 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azt hidd hogy mással nem esik meg. Nem ritka egyáltalán. De csak akkor van értelme küzdeni vele, ha istenigazából orvos akarsz lenni (tényleg TE, és nem mondjuk a szüleid rajtad keresztül). Én pl. abbahagytam, kerestem mást, jó döntés volt.
2022. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Orvosként mondom, hogy ha valaki nem tud nyomás alatt teljesíeni, és alapból szorongó típus, az gondolja végig, hogy biztos ezt szeretné-e csináni. A vizsgaidőszakok kemények, de később a munka sem lesz jobb - csak másképp megterhelő.
2022. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én orvostanhallgató vagyok. Nagy szigorlatok előtt stresszelni szoktam.( rosszul alszom, heves szívdobogás érzés ) Viszont vizsgákon már nagyon régen blokkoltam le( anatómia szigorlat miatt, de jártam pszichiáterhez akkor( vele beszélgettem , nagyon aranyos doktornő volt, megértett engem :D )

Szerintem ne add fel, sokakkal megesik. Egy vizsga rólad szól csak, sokszor nem csak a tudás számít . Munka során is ér majd stressz, de kit nem? Egy gázszerelő, villanyszerelő , mérnök is hibázhat úgy , hogy az emberéleteket követelhet. Vannak nyugisabb szakok egyetem után . Én most pl.a sugárterápiás szakorvost néztem ki magamnak. Alig van akut eset+ team munka az egész .

2022. máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!