Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az érettségit teljesítem a...

Ha az érettségit teljesítem a kötelezőkből (Magyar, matek, töri, id.nyelv, választott (emelt)), de nekem van egy további választott tárgyam is (emelt) ezeken kívül amin megbukok, akkor az egész érettségi is sikertelen?

Figyelt kérdés
Ez azért is érdekes kérdés, mert talán mindkettőnek lenne értelme (bukás-nem bukás) Ha bukás, akkor azért nem vagy ,,érett", mert mindamellett, hogy a többi tárgyból szépen teljesítettél, bevállaltál egy olyat is, amire nagyon nem készültél fel. A másik oldalról meg azt teljesítetted, amit minimálisan mindenkitől elvárnak érettségin.

2022. máj. 15. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiállítják az érettségi bizonyítványt, csak a hatodik tárgy (amiből megbuktál) nem fog szerepelni benne. Ennek az az oka, hogy az oktatási hivatal szerint akkor számítassz ,,érettnek" ha megvan az 5 érettségi tárgynak. Az, hogy te még plusszba túlvállaltad magadat, az nem izgatja őket.
2022. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. A leírás illik rám, de lehetetlennek tartom a bukást. Válaszodat köszönöm szépen.
2022. máj. 15. 21:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Megvan az öt tárgyad, megvan az érettségid. Aztán tehetsz még érettségit más tárgyból is.
2022. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az érettségi átlagodat mondjuk rontod, ha rosszul sikerül a plusz tárgy.
2022. júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát végül semmi probléma nem volt, csak túl paranoiás vagyok. Minden szuper lett😁. A válaszolóknak köszönöm szépen a segítséget.
2022. aug. 3. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!