Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar érettségihez a "Kötelez...

Magyar érettségihez a "Kötelezők röviden" elég szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek magyar érettségin elég ha elolvasom röviden a kötelező olvasmányokat meg ugye kidolgozom a tételeket stbstb,vagy inkább olvassam el az összes kötelező olvasmányt? Akinek van tapasztalata,érettségizett már,az mit csinált? Köszönöm a válaszokat előre is!

2018. júl. 13. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Egy darab kérdést nem fogsz találni a kötelezőkből magyar érettségin. A fő téma a nyugati költők és munkásságai.
2018. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én idén érettségiztem, nem olvastam el minden kötelezőt de mindegyikből olvastam tartalmat, néha többet is hogy teljesen ismerjem a művet. Az írásbelinek semmi köze nincs a kötelező olvasmányokhoz, van szövegértés, gyakorlati szövegalkotás és műelemzés ami vers vagy novella szóval senkit nem érdekel hogy miket olvastál.

A szóbelin viszont a saját tanárod állítja össze a tételeket és várhatóan több feladott olvasmány is belerak de ezeket gondolom közösen is megbeszélitek,tanuljátok. Azt meg te tudod hogy a saját tanárod milyen szinten kéri az anyagot. Szerintem ha olvasol több tartalmat és összefoglalót a neten akkor azokba már minden benne lesz, ettől függetlenül elolvashatod ha ráérsz. Pl amit nagyon ajánlok olvasni az a Tóték, Rómeo és Júlia, Bánk bán és Mikszáth novellák.

2018. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mellé nézd meg a filmet is (ha van), és akkor rendben leszel.
2018. júl. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem iszonyat sokat segített a kötelezők elolvasása. Mások elmondásából, és a tanár magyarázatából nem igazán látod át a mögöttes tartalmát, ha van, vagy céljait a könyvnek. Ha van időd elolvasni őket, szánd rá az időt év közben. Az én tanárom nem a legegyszerűbb kérdéseket tette fel, viszont nem karakterneveket várt el, hanem átfogó és meggondolt választ a mű tekintetében.
2018. júl. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mármint az írásbeli? mert annak semmi köze a tananyaghoz. Van egy szövegértés arra sokat nem tudsz csinálni, egy érvelés aminek a felépítését 5 perc alatt megtanulod, és egy novellaelemzés, amelynek szintén 5 perc alatt megtanulod a felépítését.
2018. júl. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A szóbelin nagy segítséget jelent az, ha ismered a művet, legalább nagyjából tudd a történetet, a tanárod úgyis elmondja, hogy milyen szempontok alapján kéri a tételt. Az írásbelin max akkor veheted hasznát a kötelezőknek vagy verseknek, amikor a műelemzésben utalsz rá a hasonló téma miatt.
2018. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én egy kivétellel (Az arany ember) mindegyik kötelezőt elolvastam, bár én szeretek annyira olvasni, hogy ne sajnáljam ilyenekre az időt. Ráadásul a többsége szerintem egész jó, nekem A sirály volt az egyetlen, ami nem tetszett, de nem is értettem.

Órán sem jegyzeteltem már a cselekményt, aztán mikor a szóbeli tételeket vettük/tanultuk, akkor sem foglalkoztam velük, max. megnézegettem egy-két nevet, ami nem rémlett. Végül anno nem kötelezős tételt húztam, de amikor órán írtunk a tételekből, a kötelezősökkel sose volt bajom. Szerintem jobban megéri elolvasni őket, mint sokszor a rövidített kis változatokat, de hát mindenki maga dönt. ;)

2018. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha jó a tanár és egy komplex elemzést írtok a művekhez, vagyis gyakorlatilag lediktálja, hogy mit mondjatok majd a szóbelin, akkor nem kell elolvasni a kötelező olvasmányokat (nálunk ilyen tanár volt). Ráadásul én a nehezebb szövegekkel úgy voltam, hogy nem is értettem a történetet, a tanár és a tankönyv magyarázatát pedig igen, úgyhogy arra koncentráltam. De azért azt hozzátessem, hogy voltak olyan kötelezők, amik nagyon tetszettek, azokat érdemes volt elolvasni:)

Végül költőt húztam, úgyhogy nem tudom, mennyire volt jó a taktikám.

2018. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A teteleket a legtobb helyen megkapjak, igy a kotelezok altalaban teljesen kikerulhetoek, szoval szerintem az a konyv boven eleg. Viszont az erettsegi muelemzesnel eleg sokat tud dobni a pontszamon, ha tobb hasonlo koltore/irora/mure utalsz vissza, vagy ha szobelire megtanulsz 1-2 szepen csengo mondatot, pl Az ember tragediajabol... En egy "versenyistallo" - szeru iskolaba jarok, de sosem vertek le rajtunk ugy istenigazabol kotelezot, a tanarunk osztalyai megis 90+-os erettsegit produkalnak... Viszont 11-12. osztaly fele mar vannak olyanok, amiken kifejezetten el lehet szorakozni, es le tud kotni... :D Es konyvtarban vannak regebbi kiadasu roviditett kotelezos konyvek, pl 44 hires eposz, nekunk azt mondtak, hogy ebbe erdemesebb belenezni...
2018. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én meg ezt sem olvastam el, mégis ötöst kaptam
2022. jan. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!