Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy néz ki egy emelt szintű...

Hogy néz ki egy emelt szintű történelem szóbeli?

Figyelt kérdés
Ugye van harminc tétel. Abból kihuzok egyet, és 15-20 percen keresztül beszélnem kell róla? Ennyi?

2022. máj. 18. 05:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, végülis. De azért ne arra számíts, hogy odamész mondjuk 10.00-re és 10-20-kor már mehetsz is. Felkészülési idő is van, és az előtt X idővel már ott kell lenned.
2022. máj. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Pontosítanék. Harminc témakör van (amit nyilvánosságra hoztak), és ezen témakörök mindegyikéből csinálnak 3-4-5 éles tételt, amit majd kihúzol. Ezen éles tételeket senki nem ismeri, az érettségiztető tanárok is akkor találkoznak vele először. Ez csak azért mondom, hogyha kihúzod a tételed, akkor ne lepődj meg azon, hogy nem azt látod majd, mint ami az előre megadott témakör címe. Plusz kapsz majd a tételedhez forrásokat is, amit be kell építened a feleletedbe, pont úgy, mint az írásbeli esszénél.
2022. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ezen éles tételeket senki nem ismeri, az érettségiztető tanárok is akkor találkoznak vele először."

Ezt azért nem hinném... Nyelvvizsgabizottságok is átnézhetik az adott napi konkrét szóbeli feladatokat a vizsga előtt egy órával, nem csak akkor látják először, amikor kihúzza a vizsgáztató.

2022. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
32%

#2-es vagyok: 2019-ben érettségiztem, és olyan magántanárhoz jártam felkészülni az emelt érettségire, aki maga is aktív szóbeli érettségiztető volt, tőle tudom. A tételeket az Oktatási Hivatal állítja össze Budapesten, úgy küldik szét a megyei Kormányhivatalokhoz, akik lebonyolítják az emelt szintű érettségiket.


A trollkodásod pedig azért is logikátlan, mert a nyelvvizsgán mindig ugyanazok a szóbeli tételek vannak, míg jelen esetben történelemből minden évben változtatnak a témakörökön, így változik a kihúzott éles tétel is. Ha csöndbe maradtál volna...

2022. máj. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

"a nyelvvizsgán mindig ugyanazok a szóbeli tételek vannak"

:DDD

Életedben nem jártál még nyelvvizsgán, ugye?

Ugyanazok a témák vannak (étkezés, utazás, stb.), de hogy pontosan milyen feladatok közül húz a vizsgázó egy adott napon (pl. az 1. feladatban arról kell-e beszélnie, hogy mi a véleménye a gyorséttermek térhódításáról, vagy arról-e, hogy őszerinte milyen a kiegyensúlyozott étrend, stb.), az már hogy lehetne mindig ugyanaz? :D És ha nyelvvizsgán lehetne, akkor történelemből miért ne lehetne? :D

2022. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
#3 Ez akkor is így van, ha te nem hiszed. Nem a te hitedtől függ, hanem a jogszabályoktól.
2022. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Persze, egy órával előtte igen, azt nem is mondta senki, hogy abban a másodpercben, amikor kihúzzák. Csak előre nem ismert.
2022. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
48%

Én a hozzászólásomban a kérdező kérdésére válaszoltam, nem pedig azért, hogy súlyos szövegértési gondokkal küszködő trollkodó marhaságaival foglalkozzak.

Lásd: én nem azt írtam, hogy történelemből a vizsgáztatók nem ismerik a szóbeli tételeket, hanem azt, hogy előre nem ismerhetik meg azokat, csak a szóbeli vizsga napján. A kedvedért még szájbarágósabban: amikor az első vizsgázó bemegy, akkor a vizsgáztatók már ismerik a tételeket, már csak azért is, mert nekik a tételekhez oda kell adni a megfelelő forrásokat, ezt pedig úgy elég nehéz lenne, hogyha azt sem tudnák, hogy mik a konkrét tételek.

Az pedig, hogy két teljesen különböző szóbeli vizsgát megpróbálsz összehasonlítani, csak az ostobaságodat jelzi. Vagy kitalálsz még ilyen baromságokat, hogy történelemből úgyanúgy van szituációs feladat, mint a nyevvizsgán?


A kérdezőnek sok sikert kívánok a szóbelijéhez!

2022. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4 éves sztori.

3-an voltunk a teremben, 2 kidolgozta a tételt, 1 felelt.

2022. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"azt nem is mondta senki, hogy abban a másodpercben, amikor kihúzzák"

Akkor olvasd el újra a 2.-at. Meg a 3.-at, amit éppen arra a részre válaszolva írtam.

2022. máj. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!