Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyivel fognak...

Szerintetek mennyivel fognak idén emelkedni a ponthatárok tavalyhoz képest?

Figyelt kérdés
Mennyivel volt könnyebb az idei érettségi mint a tavalyi?

2022. máj. 18. 11:02
A kérdező szavazást indított:
Nem változik
Nő a ponthatár
Csökken a ponthatár
25 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Csökkeni fog.

Két év vakáció nem múlik el nyomtalanul, meg aztán most még szóbeli érettségi is volt.

2022. máj. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Sokak szerint kicsit könnyebb volt az idei érettségi. Aki pedig viszonylag rendszeresen tanult, az szerintem csak javítani fog a szóbelivel is. Úgyhogy én ponthatárcsökkenést nem igazán várok, inkább kisebb emelkedést. De ez nagyon függ az adott szaktól is, mert lehet, hogy idén sokkal népszerűbb lesz egy szak, és megugrik a ponthatár, vagy fordítva, sosem lehet tudni.
2022. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Én tavaly érettségiztem és szerintem könnyebb volt mint az idei. Úgy, hogy elképzelhető csökkenés is, de nagyon nehéz ezt megmondani még mert a szóbelivel valaki ront valaki javít. Illetőleg a 2-es válaszolónak igaza van, hogy ahol több a jelentkező tavalyhoz képest pár ponttal növekedni fog, de ezt szóbelik nélkül egyelőre nehéz megsaccolni is sajnos.
2022. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Idén érettségizőként reménykedem a ponthatárok csökkenésében. Némely szak pontszámát elnézve, 4-es összátlagú gimis tanulóként én csak lesek, hogy hogyan lehet 420+-os pontokat megugrani.

Az elmúlt két évben pedig jelentősen emelkedtek a ponthatárok, nem volt szóbeli, és az online oktatás miatt gondolom. Vagy a végén már 480-as pontokért kell harcolni?

2022. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
56%

Általában a magasabb pontszámoknál (440+) már inkább ront a szóbeli mint javít, és ezek a magasabb ponthatárok nem szoktak nagyon ugrani alapesetben.

(Tavaly azért ment fel pl a Corvinuson sok szak ponthatára mert a Corvinus már nem állami fenntartású egyetem és az állami finanszírozás helyett már Corvinus ösztöndíjat vezettek be, de ilyen nagy váltás ritkán van).


Szóval mivel idén az érettségi eléggé könnyű volt szerintem az előző évhez képest, (mindig a matek a mumus és most nem panaszkodott senki) szerintem simán lehet akár 2-3%os pontemelkedest várni a népszerűbb szakokon főleg ott ahol még szűkítenek és kevesebb embert vesznek fel idén. De akár a magasabb pontszámoknál is lehet 1-1,5%os emelkedés, az írásbeli érettségik könnyűsége miatt.

2022. máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!