Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Betegség miatt kérhetem...

Betegség miatt kérhetem egyetemen hogy ezt a félévemet ne vegyék figyelembe és az eddigi (elégtelen) eredményeimet ne számítsák be?

Figyelt kérdés

Mentális beteg vagyok, skizoaffektiv depressziós típusa (skizofrénia és hangulatzavar egyben), akut polimorf pszichotikus zavarral, skizoid és dependens személyiségzavarral, továbbá súlyós rekurrens depresszióval, aktivitás és figyelemzavarral, hisztrionikus és anankasztikus problémával, illetve narkolepsziával.


Tüneteim főként aggresszió, dekoncentráltság, téveszmék, szuicid kísérletek. Hullámtól függően erősek.


Ezeket nem én találtam ki, rajta vannak papíron a diagnózisok és magyarázatok, egy része sem kamu vagy valami szóval légyszi ne.


Előző félév szín 5-ös voltam, de az elmúlt 1-2 hónapban rámjött a pszichózis, téveszmék, szuicid hajlam és depresszió aggresszióval, törtem, zúztam meg minden.


Az lett a vége, hogy először egy pár órára nem mentem be, aztán már egyre sem. Aztán kaptam igazolást egy két órára, majd azokra sem mentem be.


Jöttek ZH-k ugye, nem jelentem meg egyiken sem mert éppen itthon voltam pszichózissal vagdostam magam, menni kellett sebészetre, majd túladagoltam magam azt hittem végre meghalok, de nem sikerült. Hihetetlen...


Itt vagyok, hazudok mindenkinek hogy milyen jól megy a suli, ZH-k sikerültek meg minden, holott az egész életem egy nagy szar, semmire nem vagyok képes.


Az lenne a kérdésem, hogy tudok valamilyen kérvényt leadni ezekkel a diagnózisokkal, papírokkal a sulinak hogy ezt a félévemet és az elért meg el nem ért dolgokat töröljék és passzív félévre rakjanak?



2022. máj. 21. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elszőször írj a Tanulmányi Osztálynak ők majd elmondják mit lehet tenni és mi kell hozzá. Biztosan segítenek ne aggódj :)
2022. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Utólagos passziválást lehet kérni indokolt esetben (beleértve a súlyos betegséget), az egyetemed honlapján vagy a tanulmányi hivatalban keresd az űrlapot hozzá.
2022. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2


Ehhez lenne egy kérdésem, nem tudom meg tudod-e válaszolni tudással (és nem tippel).


Múlt héten voltam diákigazolvány matricáért, ami ha jól tudom valameddig őszig érvényes.


Ha utólagosan passzíváltatom magam, de a diákom őszig érvényes, akkor a passzíválás megtörténte után (mondjuk 3 hét múlva elintézik) elvesztem a diákkedvezményekre feljogosító érvényességet?

2022. máj. 21. 21:43
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Igen, passzív hallgatói jogviszonnyal nem vagy jogosult matricára. Hogy így utólag passziválsz (innentől csak gondolom, hogy) visszaveszik az e féléves matricát.
2022. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4


Aha, hát akkor majd megkérdezem őket.


Amúgy volt amikor egyik suliból kijelentkeztem, elmentem dolgozni majd átjelentkeztem egy másik suliba. És emlékszem hogy valaki közölte velem, hogy az érvényesség megmarad addig ameddig szól, független a változásoktól.


Emlékszem, mert ugye akkor a TB-t is egy idő múlva fizetni kellett havonta 7000, és amikor mentem volna orvoshoz mondtam neki hogy mit csináljak mert nem fizettem még be a TB-t, aztán mondta hogy neki a rendszerben ott van hogy TB támogatott vagyok - pedig ez már az után volt hogy hivatalosan kijelentkeztem a suliból.


Lakcímnél is egyébként így van, hogy hiába költöztél Debrecenből Győrbe, jogosult vagy a debreceni lehetőségekre egy meghatározott ideig (nem tudom pontosan meddig, ameddig a lakcím le nem jár?). Vagy valami hasonló..

2022. máj. 21. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!