Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minimum hány pont kell a...

Minimum hány pont kell a rendszeres szociális támogatáshoz (SZE)?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a diákjólétist. Vagy nekünk a kitöltési útmutatón is rajta van. (Am nekünk 25, de ez PTE )
2010. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Nincs minimum, de vannak bizonyos hátrányos helyzetű tényezők, amikért biztos jár pontoktól függetlenül, úgy nevezett első és második kategóriás hátrányos helyzet. Ha jól tudom, a félárvaság/árvaság például ilyen. Ha semmi ilyen helyzet nincs (ami azért valljuk be, a jobbik eset), akkor teljesen a félévtől meg az államtól érkezett pénztől függ. Minél kevesebben adják be, és minél több pénz érkezik az államtól, annál többen és annál alacsonyabb pontszámtól fognak kapni. Én tavaly pl. 10 pontra nem kaptam, 11-től osztottak.


Egy széchenyis.

2010. szept. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
sajna idéntől megszüntették ezt az "alanyi jogon jár a szoctám" dolgot. mostmár az árvaság és a félárvaság is csak bizonyos pontmennyiséget ér, mintha lenne mondjuk 2 tesód. engem pont érint, mert én is félárva vagyok, tavaly csak ezt kellett igazolnom is fizették is a 11ezret havonta, most meglátjuk mi lesz. egyébként PE-n 24 ponttól kaptak. de mindenhol más ez a pontrendszer.
2010. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


nekem úgy néz ki 11 pontom lesz(én is félárva vagyok).

2010. szept. 18. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!