Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános iskolában a ballagás...

Általános iskolában a ballagáson a nyolcadikosok mindenki azt vesz fel, amit akar, csak alul sötét, felül fehér ünneplő legyen vagy általában egyforma ruhát készíttetnek a ballagó osztályokban a gyerekeknek a szülők?

Figyelt kérdés
2022. máj. 25. 06:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Iskola függő, de szerintem ritka az egyenruha Magyarországon.

Egyháziban láttam már, de az inkább iskolaköpeny szerű valami volt, ballagásnál is csak a hosszúsága miatt kellett előre bemutatni a lányoknak a viselni szándékozott szoknyát.

Egyébként nekünk anno közmegegyezéssel egyen sál és nyakkendő volt készíttetve.

2022. máj. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem egyenruhára gondoltam,amit az iskola ideje alatt minden évfolyam diákja ünnepekkor felvesz,hanem a ballagásra csináltatott egyforma ballagási ruhára, hogy van-e?;)
2022. máj. 25. 06:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Értettem a kérdést, arra írtam, hogy szerintem iskola függő.

Nem hiszem, hogy a költségek miatt sok helyen meg tudnák engedni maguknak.

Középiskolában sok helyen már a matrózblúz sem elvárás a lányok részéről.

2022. máj. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor jó.

Van két ismerős lány, ők egyenruhás suliba járnak, év közben is abban vannak, ahhoz a felső helyett van nekik ünneplős felső.

Nem tudom, hogy melyik a jobb.

2022. máj. 25. 06:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha alapból van egyenruha, meg ünneplős felső, azt a beiratkozáskor közlik, tehát a szülő tud számolni a költségekkel.

Ha esetleg a ballagás előtt valamelyik szülő kitalálja, hogy mekkora buli lenne, ha egyenben ballagnának a gyerekek, sanszos, hogy nem mindenki fogja tudni kifizetni a varratással járó költségeket, pláne, hogy más kiadások is vannak ilyenkor.

A költségeket ilyenkor senki nem veszi át, szóval biztos, hogy lennének olyan osztálytársak, akik kilógnának a sorból.

Nálunk ezért volt az egyen sál, és nyakkendő kitalálva, mert anyagilag kivitelezhetőbb volt, másrészt kifejezte az összetartozást is, az iskola sziluettje volt rányomva, sötétkék alapon fehérrel.

2022. máj. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor csak régen volt,több évtizede, hogy egyforna ruhájuk volt a ballagó nyolcadikosoknak? ( nem úttörő ruha, nem matróz)
2022. máj. 25. 19:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát két évtizede, vidéken nekünk nem volt.
2022. máj. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mi volt a kérés, milyen ruhátok legyen?
2022. máj. 25. 19:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Fehér blúz, fekete szoknya (ne túl rövid), de középiskolában már nem ragaszkodtak a szoknyához sem. Meg a sál.

Fiúk közül páron volt öltöny, de volt aki csak inget-nyakkendőt viselt.

2022. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ünneplő kell. Mégis miért lenne ugyanaz a ruha? Ilyenről még soha nem hallottam, csak olyanról, amit már előttem is írtak, hogy fel kell venni még egyszer utoljára az általában már valamikor régen megkapott közös nyakkendőt/sálat, hasonlót. Amúgy milyen lüke szülőnek kell ahhoz lenni, hogy ezt javasolja? :-D Szeptembertől gimnazisták lesznek a diákok, szóval nem tudnák már többé felvenni a gondosan emblémával ellátott ingeket, nyakkendőket, öltönyöket stb.


Ennyi idősen általában már eléggé van öntudatuk a fiataloknak, szóval szerintem sok diák kiakadna, hogy legalább ballagni ballagjon abban, amiben szeretne.


A tablón szoktak ugyanolyan ruhában lenni a diákok, de ott sem aranyszabály.

2022. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!