Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik győri kollégiumot...

Melyik győri kollégiumot ajánljátok?

Figyelt kérdés

Győri egyetemen kezdek szeptembertől. Mindegyik kollégiumra lenne pontom, esetleg tapasztalatok valakinek?


(Cserháti Sándor Kollégium, Multifunkciós épület, Famulus Kollégium, Hegedűs Gyula Kollégium, Külső Kollégium, ezek a lehetőségek vannak jelenleg)



2022. máj. 25. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A cserháti az Mosonmagyaróváron van, tehát kapásból kilőve. Legjobb a multi, nagy a szoba, a hűtő, modern, tágas. Közvetlenül mellette van a Hegedűs, igazából egy nagy épület az egész, átjárható. Mi csak belsőnek nevezzük, ott kisebbek a szobák, kicsit kevésbé modern. Famulus az egy hotel amúgy, az is modern, szép, de az Árkádnál van, nem a kampuszon, 20 perc séta, de az Apáczai karosoknak jó, mert az AK épülete ott van egy köpésre. Viszont arról voltak pletykák, hogy megszűnik koli lenni, de akkor gondolom mégsem. Külső mindenhogyan szar, rohadt messze van, persze busszal be lehet jutni, de elég gáz, ha hajnalban akarsz hazamenni buliból, meg ha már koliba mész nehogy már buszozni kelljen a belvárosba, plusz rohadt ocsmány :D Laktam ott egy évet, hát többet biztos nem. Annyiban jó, hogy szintén tágasak a szobák, illetve nyugis, nem szoktak lenni bulik. Multinál/belsőnél viszont érdemes olyan szobát kérni, ami a folyóra néz, és nem az Üvegesre, ahol hangoskodnak meg buli van.

Szóval ha a kampuszon lesznek óráid akkor tuti így jelölném a sorrendet: Multi, belső, Famulus, külső, bár azt inkább meg se jelöld xD Ha apáczais leszel, akkor érdemes lehet a Famulust előre rakni.

2022. máj. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Külső kolis voltam 4 évet (Műszaki karra jártam). Nekem bejött. Alapvetően elég nyugis, én szerettem ott lenni.

Vannak két és három ágyas szobák. Ami hátrány, hogy csak hűtő van, mikrót és főzőlapot neked kell vinni (hacsak nem visz más). Két szobára jut egy fürdő és egy teakonyha.

Alapvetően szerintem sokkal békésebb, mint a belső koli.

Elég gyakoriak a buszjáratok, de ha nem akarsz buszozni a bicikli teljesen jó megoldás. A 4 év alatt csak biciklin jártam, általában 10-15 perc volt a suli, többségben ezt a távot bicikliúton meg is tudod tenni.

Remélem tudtam segíteni. Ha van kérdésed írj!

2022. máj. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Jelenleg a Multiban vagyok, de jövőre mindenképp előre a Hegedűst fogom tenni.


Először is a Multiban négy főre van egy hűtő, meg a szekrények száma is máshogy van elosztva, mint a mellettünk lévő Hegedűs koliban. Amíg itt egy szobában négy szekrény van, (persze a közös blokkban található még) addig a másikban hat. És persze a hűtő is csak két személyes abban a koliban, ami persze nem hátrány.


Helyre viszont tényleg nagyobb a Multi, ami jól jöhet ha nagyon sok mindent hozol be. Tágasabb, sőt a kilencedikről gyönyörű kilátás van (hátránya, hogy már áprilisban megfulladsz a melegtől, és télen se kell fűtened) és a mosókonyhában több a mosógép, és kevés az esélye hogy épp nem tudsz mosni, vagy át kell menned a Hegedűsbe.


A liftre valamikor annyit kell várni, hogy megőszülök helyben, legalább a napi tesi megvan, de ez hétvégente és vizsgaidőszakban persze nem gond. (feltéve ha működik)


Árban sincs sok különbség a két koli között, a Multi 17.400Ft havonta, a másik 16.000Ft, úgyhogy egyik sem drága. (amit szintén tudsz csökkenteni valahogy a szoctám igénylésekor)


Üveges, bulik szempontjából tényleg jobb a két campuson lévő koli közül választani, mikor jelölöd meg a sorrendet.


A többi kolival kapcsolatban nincs tapasztalatom, de ha bármi kérdésed van írj.

2022. máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!