Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem sikerül az érettségim...

Ha nem sikerül az érettségim egy tantárgyból és jövő tavasszal, újra írom, de már más iskolában akkor annak a másik iskolának lesz végül a pecsétje az érettségi bizonyítványomon?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy nem sikerült a matekom érettségin. Ha jól tudom ilyenkor, csak egy törzslapot kapok arról, hogy a többi tantárgyból sikerült. Ha a következő évben szeretnék matekból újra vizsgázni,átmennék egy másik suliba. Ha itt sikerül, akkor gondolom az ő bélyegzőjük és iskoláh cime kerül rá a bizonyitványomra ahol végül a bizonyítványt megszereztem. Vagy egy higyan működik?
2022. máj. 26. 06:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
igen, azé
2022. máj. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Természetesen az érettségit végül kiállító iskola pecsétje lesz az érettségin. De nem értem, miért gondolsz már előre erre, hiszen ha nem sikerült az írásbelin a ketteshez szükséges 25 pontot elérned matekból, június közepén még szóbelizhetsz, hogy kijavítsd. Ne ásd el még magad, hanem töltsd le a szóbeli vizsgatételeket, és kezdj el tanulni rájuk. Sok sikert!
2022. máj. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 qkker1 ***** válasza:
0%

"szükséges 25 pontot elérned matekból, június közepén még szóbelizhetsz,"


Matekból nincs szóbeli.

2022. máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

#3: Dehogy nincs! Annak, akinek nem sikerült az írásbeli, joga van matekból június közepén szóbelizni. Az alábbi linkről még a középszintű szóbeli tételek is letölthetők:


[link]

2022. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 qkker1 ***** válasza:
0%
Az csak emelt szintű, a kérdező nem írta, hogy közép vagy alap, ami nem sikerült neki.
2022. máj. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#5: Nem nézted meg rendesen a linket. Ott vannak a középszintű szóbeli mintatételek is. Gondolod, ha egyáltalán nem volna szóbelire lehetőség, akkor kitennék a középszintű érettségi mintatételeket az Oktatási Hivatal ez évi érettségiről szóló honlapjára? Emberemlékezet óta mindig is lehetett szóbeliznie annak matekból, akiknek nem sikerült az írásbelije! Most sincs másképp.
2022. máj. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Van matekból szóbeli! Illetve akinek az írásos nem sikerül az javíthat szóbelin!
2022. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Középszintű vizsgára gondoltam, elnézést ha nem voltam elég egyértelmű. Ha jol tudom, elvileg 12 pont kell, hogy egyáltalán szóbelire bocsáthassanak. Na hát nálam érzéseim szerint még a 12 pont is necces lesz. Nem lebecsmérlem magam, de így érzem. Amúgy 30 éves vagyok, estin végeztem, és az egész osztálynál a 12 pont a cél. Tanárunk is arra hajtott minket, hogy annyit próbáljunk össze szedni, hogy szóbelizhessünk.
2022. máj. 26. 12:09
 9/15 anonim ***** válasza:
Nyugi, meglesz. A tanárnak ciki ha megbuktat.
2022. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9: Rendes vagy, hogy nyugtatni próbálod a kérdezőt, de sajnos még ha az érettségi feladatlapot a saját tanár javítja ki, akkor is csak nagyon kevés mozgástere van, mert a központi megoldókulcs részletesen megadja, hogy mire mennyi pontot adhat. Különösen matekból, ahol szinte semmi szubjektivitás nincsen. S mivel szúrópróba-szerűen az ő javításait is ellenőrzik, nemigen tud (fegyelmi eljárás kockáztatása nélkül) jószándékú lenni és több pontot adni, mint szabadna. De azért reméljük, hogy a 12 pont csak összejön a kérdezőnek.
2022. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!