Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A vörös diplomának van jelentő...

A vörös diplomának van jelentőssége?

Figyelt kérdés

Van különbség akár fizetés, vagy munkalehetőség szempontjából egy vörös, és egy nem vörös diplomás között?


Illetve bármelyik egyetemen lehet vörös diplomát szerezni, ha végig 5,0 a tanulmányi átlag?



2022. máj. 30. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A világon semmi. Ha tudományos-kutatói pályára szeretnél menni, akkor a PhD képzésre kell a jó átlag, de ott se követelik meg az 5,0-t, 4-es mesterdiplomával már általában felvesznek.

A nagyobb egyetemeken lehet, hogy van még ilyen hagyománytiszteletből, de kétlem, hogy a kisebb magánegyetemeken is lenne ilyen.

2022. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Én még nem hallottam róla, SZTE-s vagyok és 4,77-5,08 között mozgott folyton az átlagom. Szerintem nincs ilyen, csak hallottam volna, mert olyan körökben mozgok. Sok tanulmányi ösztöndíjast, doktoranduszt és jövőbeli doktoranduszt ismerek pedig.

Igen, még PhD-hoz sem szükséges az 5,00 átlag.

2022. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jelentősége nincs. A CV-dbe beírhatod a diplomád mellé, hogy “with distinction”, illetve a PhD felvételin is jól cseng, de a munkaerőpiac nem értékeli.
2022. máj. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!