Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli érettségin van külön...

Szóbeli érettségin van külön minimális pontszám?

Figyelt kérdés

Az összes írásbelim elég jól sikerült, és duplázok, úgyhogy csak 2 emelt számít bele a felvételibe.

Az összpontszám alapján már nem bukhatok meg semmiből, és őszintén szólva nem is érdekel hogy most melyik milyen jegy lesz. Viszont valakitől azt hallottam, hogy ha a szóbelin egy bizonyos pontszám alatt teljesítek, akkor megbukok, függetlenül attól, hogy az írásbelim 80% felett volt.

Ez így van? Ha igen, mennyi ez a minumum ponthatár? Az interneten nem találtam ehhez kapcsolódó értelmezhető információt.



2022. máj. 30. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg van minimum szóbelin is, mégha nagyon jól sikerült is az írásbeli. Én is pont ettől félek, én is duplázok, és nekem sem sikerült semmi olyan rosszul, hogy pontszám alapján megbukjak.

12% a minimum, ami ha jól tudom 6 pont a legtöbb tantárgynál, nyelvnél pedig 4. Bár lehet van még olyan tantárgy, ahogy máshogy vannak a százalékok, de arról én nem tudok.

Nem hiszem, hogy megbukunk, a tanárok sem akarják azt, nem szoktak megbuktatni, ha nem vagy nagyon buta. Gondolj arra, hogy nálad sokkal butábbaknak is van érettségije, átmegyünk valahogy. Sok sikert neked!

2022. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

12%? Ez biztos? Ez eléggé megnyugtat, ha tényleg így van, annyit garantáltan el fogok érni...

Köszi, neked is sok sikert az érettségihez!

2022. máj. 30. 21:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!