Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az lehetséges, hogy egy tanár...

Az lehetséges, hogy egy tanár úgy megbuktat, annak ellenére, hogy teljesen értem a tananyagot?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy egy kicsit furának fog tünni a helyzet de mindjárt elmagyarázom. Szóval most fejeztem be a 11. tanévet, és 3-as lettem matematikából, viszont ez egyáltalán nem tükrözi a tudásom, az igazság szerintem 4,5-ös között mozgok. Ez annak is köszönhető, hogy mivel a dolgozataimat lepontozza, havonta 3 általa kiválasztott versenyfeladatot kell beküldeni, ezekre(mivel nehezek), havonta 3db egyest ad. Viszont a tanár utál, és azzal fenyeget, hogy meg fog buktatni jövőre. És nem hiszem, hogy a lepontozott dolgozataimmal az átlagom fel tudnám húzni. Képes megbuktatni annak ellenére, hogy értem a tananyagot?

2022. máj. 31. 15:10
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem(vizsgát kell tegyél)
11 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, hogy jövőre érettségizek, szóval májusban lesz a jegyzárás.
2022. máj. 31. 15:10
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha szerinted a jegyek nem igazságosak, akkor azokat kell "megtámadni", kijavítani, magyarázatot kérni, panaszt tenni... stb. Tehát egyesével, a jegyeket.


Zárásnál ugyanis a bukás azokon fog múlni, nem pedig azon, hogy te állításod szerint mennyire érted az anyagot, és ha tele vagy egyessel, akkor a buktatás miatt utóbb hiába panaszkodsz már.

2022. máj. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia, teljesen értem, meg is fogom majd próbálni, viszont 3db egyest kapok havonta a rosszul megoldott versenyfeladatokra. Azokkal viszont nem tudok vitatkozni, megkérdőjelezni.
2022. máj. 31. 15:20
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Én nem tudom, mit jelent az, hogy "versenyfeladat". Ha a tanár igazságtalan, olyan feladatokat ad, amit nem is kellene tudnotok megoldani, ha az egész osztálynak gondja van... akkor igenis össze lehet fogni, és fellépni ellene. Szülőkkel együtt akár, az igazgatónál, szükség szerint a tankerületnél.


Ha viszont csak te vagy lemaradva, és amúgy az elvárások reálisak, akkor két dolgot tehetsz:

- különórákkal, vagy egyéni sok-sok gyakorlással megpróbálsz felzárkózni (nem ciki, a matek sokaknak nem megy)

- iskolát váltasz, és olyan helyet keresel, ahol nem ilyen kemény a matematika oktatás, mert pl. humán beállítottságú iskola. Ilyen is sok van.


Szóval te tudod megítélni, lehetőleg szüleid segítségével, hogy mi a helyzet, és annak mi a megfelelő megoldása.

2022. máj. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Elmondásod szerint 4-es 5-ös a matektudásod, de azon izgulsz, hogy megbuksz-e...


Amúgy arra még nem gondoltál, hogy meg kéne oldani azokat a feladatokat amiket ad, és akkor nem kapnál 3 db egyest rá havonta? Egy 4-es 5-ös tanulónak mint te, miért is ne kéne tudnia megoldania? Akár nehezek, akár nem. Egy 4-es 5-ös tanuló annyira nem tud hozzászagolni havonta 3 feladathoz, hogy mind a háromra egyest kap? Ha tényleg olyan nehezek azok a feladatok, és irreális a tanártól, hogy ilyet adjon fel, fel kell lépni ellene.

2022. máj. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5: Kömal versenyfeladatokat azért nem biztos, hogy egy 4-es, 5-ös tanuló meg tud oldani.
2022. máj. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
92%
Miért ad ki versenyfeladatokat? Versenyistálló vagytok? Akkor minden további nélkül megteheti, hogy kötelezően kell őket megoldani. Ha nem, és mások is így járnak, akkor közösen az ofő-mkv-diri létrán végig kell menni. Ha pedig szerinted nem reális az értékelés, kérhetsz bizottság előtti vizsgát - ha vállalod annak minden következményét.
2022. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!