A tanárainknak nem az a feladatuk, hogy a távoktatásnál is el kéne magyarázniuk a tananyagokat? (szakgimnázium 10. o. )

Figyelt kérdés

Jelenleg az iskola összes osztályának házi feladatait értékelik, amit határidőre be kell adni, és a tesztfeladatokra röpdolgozat jegyeket adnak.

Úgy gondolom, hogy ez a 3 hónap, amivel befejezzük a tanévet szinte kuka, mert semmire sem tanítanak meg a tanárok minket. Én pedig magamtól -főleg a matekot- nem tudom olyan könnyen elsajátítani.

Nem tudom elhinni, hogy hatalmas megerőltetés lenne legalább hetente kétszer fél órát igénybe venni egy tantárgyból a tananyag elmagyarázásához. Most már eltelt egy hónap és semmilyen videóóra nem volt tartva semmiből se, a "dolgozatokat" is könyvből kimásoljuk.

Ez az év jóformán a nagy semmiként lesz értékelve.

Nem azt mondom azt, hogy kötelező legyen végignézni, mert ha valaki tud saját magától tanulni annak nyilván könnyű, de egyesek nem rázzák ki az ujjukból a tananyagot! Aztán az óra után egy hozzá csatolandó tesztet küldhetne a tanár, amit kötelezően mindenkinek ki kéne tölteni. (ez csak egy példa, de más lehetőségek is nyitottak!)


Meg is kérdeztem az osztályfőnököt, hogy mikor tudnak készíteni videóórákat, vagy élő videóórát, az volt a válasz, hogy "jó lenne".

Ezek után nem várok csodát, úgyhogy magamtól kell mindent megcsinálnom (sajnos) muszáj önállónak lennem, hogy fel tudjak készülni mint a próbavizsgára (ami májusban lenne), mint a 2 éven belüli érettségire.

Ha tudtok valamilyen tanulással kapcsolatos lehetőségeket írni, vagy a témával kapcsolatban saját tapasztalatokat/tippeket/megoldásokat közzétenni szívesen elolvasom. :)



2020. ápr. 18. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Egy szakgimiben lehet nincsenek meg erre a megfelelő eszközök,tapasztalatok.Nalunk gimiben mindenbe segítenek a tanárok.

Nem tudom milyen erősségű az iskolátok,lehet azért van ez,mert lehet olyan a többi diák hozzáállása illetve kompetenciája hogy lehetetlen lenne velük megcsinálni.Mlg ha a tanárok e miatt nem hajlandóak skypeolni veletek akkor is legalább egy értelmes ppt-t vagy vázlatot kéne küldeni.De ha ennyire bosszant ne hagyd annyiba.írjanak anonim levelet szüleid vagy az osztály az igazgatónak.

2020. ápr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, azonban bárhogy is erőlködnék nem érném el a célomat, ezért inkább hidegen kell hagynom az egészet.

Egy nagyon alacsony színvonalú iskoláról van szó, de a környéken senkinél sincs videóóra. (Baranya megyéről van szó)

Sajnos még vázlatot se küldenek, azt mondják, hogy a tananyag benne van a tk-ben, de ott olyan érthetetlenül van körülírva az egész, hogy lehetetlen belőle tanulni.

Nagyon sokat számítana egy jó magyarázás, könnyebb lenne az egész, de ha nem akarják a tanárok, akkor ez van. Nyilván, ha lenne, akkor kötelező jelleggel vezetnék be, de tudni fogják, hogy max 4-5 ember jelenne meg (legalábbis ettől tartanak). És ahogy az osztályomat ismerem el is képzelhető...

Csak ugye így most kimarad 3 hónap, de lehet hogy több, mert az of. állítása szerint akár a következő évre is húzódhat.

Minden esetre elszomorít, hogy "magántanulóként" kezelnek minket és ha küldenék is levelet, úgyse érdekelnék. Egy fecske nem csinál nyarat.

Természetesen a többiek örülnek, hogy lazulás van, valamilyen szinten abban könnyű, hogy beoszthatom az időmet a sok házi feladatokra. Mégis eléggé el leszünk csúszva és 12.-ben kell mindent hirtelen megtanulni.

Szóval... Sz@r lesz a helyzetünk később.

2020. ápr. 18. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk meg vannak tartva. Így jártál
2020. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez igaz, nekünk matekból van egy 30 perces hetente, amikor magyaráz valami az anyagból, aminek általában nem sok köze van hozzá, hanem csak ilywn plusz megértést segítő. De mi már az alapokat se értjük könyörgöm. Hihetetlen tényleg, teljesen megértelek. Szerintem a matek meg talán a fizika az egyetlen amihez szükséges a tanári magyarázat, de ahhoz nagyon. Mondjuk nekünk van olyan tanár, aki videót küld amiben magyaráz, vagyis közben felolvassa az anyagot, de mivel írni is kell közben amit kivetít, nem tudunk figyelni. Mondjuk hozzá kell tennem, hogy ha iskolában lennénk, ugyanezt csinálná.
2020. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!